Blog dünyasının para kazandırmak noktasında demir başlarından olan Google Adsense bugün dahil milyonlarca blogger’ın hala üye olma çabalarıyla cebelleştiği bir reklam ağı. Tabi haksız değiller çünkü Google gücünü bu reklam ağında da olabildiğince gösteriyor ki bugün en çok kazandıran reklam ağlarının belkide başında geliyor.

Adsense konusunda çok bilgi sahibi olmayanlar öncelikle “Google Adsense Nedir ? ” adlı yazımızı okuyarak bilgi sahibi olabilirler. Bu yazımızda biz çabaları sonuçlanmış Adsense kullanıcıları için kazançlarını nasıl daha fazla arttırabilecekleri konusunda bir iki ipucundan bahsedeceğiz.

Bildiğiniz üzere yakın zamanda Adsense hesabınıza giriş yaptığınızda tasarımsal bir değişiklikle karşılaşmışsınızdır. Üst menü çubuğunda ” Optimizasyon “ başlığı eklenmiş bulunmakta. Bu yeni başlık sayesinde sitenizin gelirini ve ziyaretçilerinizi artırmaya yardımcı olabilecek tüm kaynakları bir bölümde bulabileceksiniz. Yeni Optimizasyon başlığı ile:

  • Gelirinizi artırmak için yeni fırsatları ve özellikleri keşfedebilir,
  • Siteniz için daha iyi kararlar alabilmek adına A/B denemelerini çalıştırabilir ve sonuçlarını kontrol edebilir,
  • Sitenize fayda sağlayacak optimizasyon kaynaklarına da tek noktadan ulaşabileceksiniz.

Optimizasyon başlığına tıkladığınız da Google size “Fırsatlar ” başlığı altında önerilerini sunacaktır. İlk olarak Analytics hesabınız adsense hesabınıza bağla değilse bağlamanızı isteyecektir, bunun sebebi ise sitenize gelen trafik kaynaklarına erişerek sitenizin nereden hit aldığını tespit edip o içeriklere uygun reklam ağlarını sitenize daha fazla yönlendirerek tıklanma oranını arttırmak dolayısıyla da kazancınızı arttırmanın yollarını size iletecek. Ayrıca tercihi elbette ki size kalmış ama ilk etapta +18 Bahis ve Kumar sitelerinin daha fazla kazanç verdiğini ve bunları sitenizde görüntülemek isteyip istemeyeceğinizi soracaktır. Tabi tüm tercihler size kalmış.

Siteleriniz trafiten kitlensin, bol kazançlar elde etsin inşAllah…

Bu alana reklam verebilirsiniz!