250 x 250 Reklam Alanı

Merhabalar, bu makale de sizlere Google’un uzun yıllardır yapmak istediği ve üzerinde çalıştığı bir yeniliğinden bahsedeceğim. Google’un e posta servisi olan Gmail’in bu yeni özelliği Google’un değerini bir kez daha ortaya çıkardı. Artık  bir e-posta gönderdikten sonra yanlış veya hatalı yaptıysanız bu gönderdiğiniz maili iptal edebileceksiniz.

Tabi bu iptal için şartları siz belirliyor olacaksınız. Maili attıktan kaç saniye iptal etme hakkınız olduğunu veya bu özelliği kullanıp kullanmamayı Ayarlar menüsünden basitçe yapabileceksiniz. Gmail’in bu özelliğini aktifleştirmek ve düzenlemek için;

  1. Ekranın sağ tarafında bulunan “Dişli çark” a tıklayınız ve açılan seçeneklerden “Ayarlar” butonuna tıklayınız.
  2. Hemen açılan sekmede “Genel” ayarlar sayfasında sayfayı aşağı doğru sürükleyiniz ve orada şu başlığı göreceksiniz: “Göndermeyi geri al”
  3. Burada Etkinleştir kutucuğuna tıkladığınız da mailinizi kaç saniye içinde geri alabileceğinizi seçiyorsunuz. “Seçenekler  5, 10, 20 ve 30 saniyedir”.
  4. Seçimlerinizi yaptıktan sonra sayfanın en altında yer alan  “Değişiklikleri Kaydet” butonuna tıklayarak işlemimizi tamamlamış oluyoruz. Bundan sonra atacağımız maillerde belirlediğimiz süre kadar mail den vazgeçme şansımız var (:
Bu alana reklam verebilirsiniz!
468 x 60 Reklam Alanı