250 x 250 Reklam Alanı

Dünyanın en büyük açık kaynak kodlu yazılımlarından biri olan WordPress’in son sürümü olan 4.4 çıkmış oldu. Blog dünyasının hemen hemen yarısı ve Dünya üzerindeki her 4 siteden 1 inin kullanmış olduğu WordPress 4.4 sürümü ile çeşitli yenilikler gelmiş oldu.

Gelen yeni özelliklere göz atacak olursak;

1- WordPress yirmi onaltı teması çıkmış oldu :

Yirmi Onaltı, klasik blog tasarımına modern bir soluk getiriyor. Yirmi Onaltı her cihazda güzel görüntülenecek şekilde yapılandırıldı. Akıcı bir ızgara tasarımı, esnek üst kısım, eğlenceli renk şemaları ve dahası, hepsi içeriğinzi öne çıkarmak için.

2- Responsif görseller :

Bildiğiniz üzere yakın zamanın en önemli site özellikleri arasında Responsive özellikli olmasıdır. Günümüzde cep telefonu – tablet kullanımının da artması ile kulanıcılar tüm platformlardan sitelerde rahat kullanım arayışındalar tabi bu da siteniz için Responsive olma özelliğini en ön seviyede tutuyor. 4.4 sürümü ile WordPress artık farklı boyutlara her zaman oturabilmesi için görsellerin gösterimini daha akılcı bir şekilde ele alıyor. Bu özellikten yararlanmak için temanızda bir değişiklik yapmanıza gerek yok, güncelleme yaptığınız anda bu özellikten yararlanmış olacaksınız.

3- WordPress içeriğinizi gömün :

Artık yazılarını başka sitelere gömebilirsiniz, hatta diğer WordPress sitelerine bile. Bir yazı bağlantısını düzenleyicinin içine atın ve anında bir gömme önizlemesi görüntüleyin. Başlık, özet ve eğer bir tane belirlediyseniz, öne çıkan görsel. Hatta sitenizin ikonunu, yorumlar ve paylaşım için bağlantınız da dahil olmak üzere gömme fonksiyonunu geniş kapsamlı kullanabilirsiniz.

Bu alana reklam verebilirsiniz!
468 x 60 Reklam Alanı