Hukuki Tercümelerin Diğer Tercümelerden Farkları Nelerdir?

Yaptığınız ya da yapacağınız işlerinizle ilgili her zaman tercüme hizmetlerine ihtiyacınız olabilir. Rdstercüme firması, tüm tercümanlık alanında Bursa ve İstanbul merkezli olarak hizmet veriyorlar. Tüm dillerde yapmış oldukları çeviri ve tercüme hizmetlerinde, hukuki tercüme işlemleri için yeminli tercümanlarını kullanıyorlar. Hukuki tercümeler, diğer tercümelerden farklıdır ve daha fazla dikkat istemektedir. Genellikle, şirketlerin uluslararası şirketlerle yaptıkları iş sözleşmeleri, hukuki davalar için hukuki terimlerin doğru tercüme edilmesi gerekiyor.

Türcüme Hizmetleri

Firma, Şişli tercüme bürosunda, dünya genelinde kullanılan tüm dillerde tercüme hizmeti veriyorlar. Çok sayıda çalışanı ile müşterilerine güvenli ve hızlı hizmet vermeye çalışıyorlar.
Verdikleri hizmetleri arasında;

  • Sözlü tercüme
  • Yazılı tercüme
  • Yeminli ve noter onaylı tercüme
  • Tercüme editörlüğü
  • Simultane tercümanlığı

Hizmetlerini her dilde kaliteli olarak veriyorlar. Firma ile iletişime geçerek, yaptıracağınız tercüme işlemleri ile ilgili ön bilgi ve fiyat teklifleri alabiliyorsunuz.

Hukuki Tercüme

Firma hukuki tercüme hizmetleri için tüm hukuk terimlerine hakim ve deneyimli elamanlarını kullanıyor. Hukuki tercüme, ülkeler arası yapılan işlemlerde ve adli yazışmalarda ihtiyaç duyulan bir hizmet olarak ortaya çıkmaktadır. Firma, yabancı uyruklu kişilerin ülkemizdeki tüm adli işlemleri için gerekli olan belgelerin tercümesini yapıyor. Hukuki tercüme işlemleri profesyonellik istemekte ve doğruluğu her zaman önemlidir.

Reklam ve Film Çevirisi

Firma tüm sektörlerin ihtiyacı olan çeviri hizmetleri için deneyimli elemanları ile farklı dillerde gerçekleştiriyor. Televizyonlarda seyrettiğimiz çok sayıda yabancı sinema filmlerinin Türkçeye çevrilmiş hallerini keyif alarak seyrediyoruz. Rdstercüme firması, farklı ülkeler tarafından farklı dillerde çekimi yapılmış olan reklam ve filmleri dilimize çevirerek, bizlerin rahatlıkla seyretmesini sağlıyor.

Yazılı Tercüme Hizmetleri

Tercüme işlemleri, bir dilden farklı bir dile aktarım yapılması olarak tanımlanmaktadır. Belirli yazılı belgeler üzerinde yapılan tercüme hizmetleri, yazılı tercüme olarak adlandırılmaktadır. Firma Bursa ve İstanbul’daki ofislerine başvuruda bulunan herkese en güvenli hizmeti veriyorlar. Yazılı tercüme hizmetleri daha çok akademik çalışmalar, yurtdışı iş sözleşmeleri ve hukuki belgeler gibi yazılı metinler üzerinde yapılıyor. Yazılı tercüme yapılırken, Orijinal belgede yer alan tüm terimler tam karşılığı olarak çevrilmektedir. Firma, yapılacak olan işin alanına göre o alanda deneyimli ve tecrübeli çevirmenlerini kullanarak müşterilerine hizmet veriyorlar.

Sözlü Tercüme

Sözlü tercüme denildiğinde aklımıza yabancı bir kişinin konuşmasının anında dilimize çevrilerek bizlere aktarılması gelmektedir. Rdstercüme firmasının vermiş olduğu hizmetlerden birisidir ve çeşitli konferanslarda, toplantılarda, yabancı konukların konuşmalarının Türkçeye çevrilerek, tüm dinleyicilerin konuşulanları anlamasını sağlıyorlar. Sözlü tercüme hizmetlerini, simultane tercüme ve ardıl tercüme olarak iki şekilde veriyorlar.

Simultane tercüme, konuşması konuşurken, tercüman özel kabin içerisinden konuşmayı tercüme eder ve dinleyicilerin kulaklık vasıtasıyla anlık olarak dinlemelerini sağlar. Ardıl tercüme ise karşılıklı konuşma durumlarında, sırayla konuşmaların tercüme edilmesi hizmetleridir. Daha çok siyasi görüşmelerde kullanılmaktadır.

Kaynak : RDSTercume.com

Yazar Hakkında
Toplam 284 yazı
webwebi
webwebi
Webwebi, siz değerli okuyucusuna blog rehberliği yapabilmek adına 1 adım önden araştırıp bu bilgisi size sunan oluşumdur. işte o yüzden, web demeden webwebi (:
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara