Bursa’da Elektrikli Araç Şarj İstasyonu İçin Ekonomik Şarj’a Danışın

Elektrikli araba şarj istasyonu, elektrikli arabaların şarj edilebilmesini sağlayan güç ünitesi olarak tanımlanabilir. Elektrikli araçların yol kat ettikçe bataryalarındaki enerji tükenir. Bu nedenle belirli bir süre donrasında yeniden dolum yapılması ya da başka bir deyişle şarj edilmesi gerekir. Şarja takılan ünitelere ise eşarj ünitesi ismi verilmektedir. Söz konusu üniteler elektrikli araçların yaygınlaşmasıyla birlikte tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yaygınlaşmaya başlamıştır.

Aynı zamanda sadece iş yerlerine değil evlere de kurulabilmektedir. Elektrikli araçların hızlı bir şekilde şarj olmasını sağlayan eşarj istasyonları gün geçtikçe daha fazla yatırım almaya devam ederken, hizmet satın alınan firmanın da alanında uzman olması gerekiyor.

Zira alanında uzman olmayan bir firmadan alınacak şarj istasyonu beklentiyi karşılamakta yetersiz kalabilir ya da daha farklı problemlerle karşılaşılabilir. Siz en iyisi elektrikli şarj istasyonu kurdurmadan önce Ekonomik Şarj’a danışın.

Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Türleri Nelerdir?

Bursa’nın gelişmiş bir sanayi ve sahil kenti olması nedeniyle elektrikli araçlara yapılan yatırımlar her geçen gün artmaktadır. Hatta ülkemizin ilk yerli ve milli otomobili olan TOGG’de yine Bursa’da kurulan fabrikada üretilmektedir. Hal böyle olunca elektrikli şarj istasyonu kurulum maliyetleri de merak edilmeye başlanmıştır; ancak bundan önce istasyon türlerini incelemekte yarar var. Elektrikli araç istasyon türleri şu şekildedir; ,

Halka Açık Şarj İstasyonları

Halka açık şarj istasyonları şehrin belirli noktalarında araçların şarj edilebilmesi ve yola kaldığı yerden devam etmesi için kurulur. Genellikle belediye, AVM yönetimleri ve devlet iştriakli çalışan özel işletmeler tarafından kurularak vatandaşların kullanımına sunulur.

Bu istasyonlar genellikle ücretsizdir; ancak istasyonu kuran yönetime göre ücrette talep edilebilir. Yani tamamen kurum yönetiminin insiyatifinde olan bir durumdur.

Kısıtlı Erişim Şar İstasyonları

Bu tarz istasyonlar özel şirketler tarafından belirli bölgelere kurulmasına karşın istasyonun kullanılabilmesi için belirli bir ücret ya da abonmanlık bedeli ödenmesi gerekir.

Bu istasyonlardan yararlanabilmek için abone kaydı yaptırmak ve kredi kartı entegrasyonlu mobil uygulamalar kullanmak gerekiyor. O şirkete abone olmayanlar ise kredi kartı ile şirket tarafından belirlenen ücreti ödeyerek istasyondan yararlanabiliyor.

Özel Erişimli Şarj İstasyonları

Özel erişimli şarj istasyonları, çoğunlukla otomotiv markalarına ait bayilerde yer alır ve yalnızca o marka tarafından üretilen otomobillerin kullanımı için uygundur.

Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Ne Kadar?

Elektrikli araç şarj istasyonu fiyatı gerek bireysel müşteriler gerekse bu sektöre yatırım yapmak isteyenler tarafından merak ediliyor.

Elektrikli şarj istasyonu kurmak istiyorsanız bunun maliyetini etkileyen farklı parametreler olacaktır. Öncelikle istasyonun ne hızda aracı şarj etmesini istediğinizi belirlemelisiniz.

Ayrıca kurulacak olan istasyon sayısı da fiyatı etkileyen diğer bir faktördür. Her ne kadar genelleme yapmak doğru olmasa da bir hızlı şarj istasyonun maliyetinin 500 bin TL ile 3 Milyon TL arasında olduğu söylenebilir. Devlet bu tarz istasyonların yaygınlaşması adına hibe desteği vermektedir.

Yazar Hakkında
Toplam 284 yazı
webwebi
webwebi
Webwebi, siz değerli okuyucusuna blog rehberliği yapabilmek adına 1 adım önden araştırıp bu bilgisi size sunan oluşumdur. işte o yüzden, web demeden webwebi (:
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara