Facebook hesap silme ve güvenlik

Facebook dünya üzerinde kullanılan en büyük sosyal etkileşim platformlarından bir tanesi, geniş sosyal ağı ve kullanıcı kitlesi ile birlikte hem kullanıcılar hemde şirketler için büyük bir hizmet sağlayıcısı öyle ki başta Türkiye olmak üzere tüm dünya üzerinde en çok trafik alan internet sitelerinden birisi. Fakat kullandığımız bu sistem için ne kadar bilgi sahibiyiz merak konusu. Öyle ki neredeyse birçok kullanıcı facebook hesap silme yada facebook hesap güvenliği hakkında bilgi sahibi değil, bu güvenlik konusunda sadece facebook değil, twitter,gmail ve bilgisayar güvenliği içinde geçerli.

Facebook hesap silme

Genelde birçok kullanıcı tarafından bilinen bir işlemdir, fakat facebook içerisinde yaptığı değişiklikler ile gündemde kalmayı hedefleyen, etrafındaki teknolojilerin yaptığı yeniliklere paralel olarak kendisini yenileyen bir sistem olduğu için bugün bildiğiniz herhangi bir hesap ayarları konusu yarın farklı bir ekranda, farklı bir bağlantıda yer alabilir. Bu yüzden facebook silme, yedek alma yada diğer tüm ayarlar konusunda takip etmeniz gereken sağlam kaynaklara ihtiyacınız olur, burada ise GameOis internet sitesi devreye giriyor, sağlamış olduğu kaynaklar, resimli ve videolu anlatımlar ile birlikte sosyal medya üzerinde yapacağınız birçok işlem için kaynak olarak kullanabileceğiniz bir internet sitesi.

Facebook hesabı şifre güvenliği ve virüsler

Facebook bu kadar çok kullanılması sebebiyle birçok kötü niyetli kişiler tarafından da hedef haline gelmektedir. Örnekle beğenmiş ve hesabınız aracılığı ile izin vermiş olduğunuz uygulamalar başınıza ciddi şekilde belalar açabilmekte. Facebook bunlar için ne kadar önlem almaya çalışsa da çoğu zaman yeterli gelmeyebiliyor. Bunun sebebi saldırgan kişilerin hem şahsi çıkarlı için hemde facebook şifre kırma konusu için hesaplarınız üzerinde işlem yapmasından geçiyor. Uygulamalar aracılığı ile bu şahıslar hesaplarınız içerisinde istedikleri paylaşımları yapıp istedikleri şekilde arkadaşlarınızı virüslü sayfalara yönlendirebiliyor.

Bu yüzden kullandığınız uygulamaları tekrardan gözden geçirmeniz, güvenmediğiniz ve şüpheli olarak gördüğünüz bağlantıları şikayet edip engellemeniz hesabınızın güvenliği için en iyi işlem olacaktır. Facebook hesabınıza telefon yada diğer güvenlik önlemlerini tanımlayarak hesabınız çalınsa bile geri alabilirsiniz, bu konularda bilgi sahibi olmak için kaynak internet sitesi GameOis‘i ziyaret etmeyi unutmayın.

Yazar Hakkında
Toplam 280 yazı
Ertugrul
Ertugrul
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara