Google My Account Nasıl Kullanılır?

Google’nin sunduğu hizmetlerdeki gizlilik ve güvenlik ayarlarının tek noktadan yapılmasını sağlayan yeni servisi My Account hesabının kullanıma açtı.

Oturumu açma ve güvenlik, kişisel bilgiler ve gizlilik, hesap tercihleri adlı üç bölümden oluşan My Account ile Gmail, Youtube, Chorme, Haritalar, Rehber, Takvim gibi Google servislerindeki ayarları tek elden yapabiliyorsunuz.

Google uygulamalarının hangi cihazlarda kullandığınızı bu uygulamaları silmek istiyorsunuz nasıl sileceğinizi, bu hesaplarınızı nasıl kapatacağınızı ve yönetebileceğinizi tek platform üzerinden sunuluyor.

Google hesabınızı kullanması için vasi bırakabiliyorsunuz

Google’nin My Account’un en dikkat çekici özelliği ise etkin olmayan hesap yöneticisi adı altında gelen dijital vasi atama oldu. Peki bu özellik ne işe yarıyor? Google bu özellik ile hesabınızı kullanmayı bıraktığınız ya da ölüm gibi bir sebeple bırakmak zorunda kaldığınızda Google hesabınızdaki yorumlarınız, resimleriniz, paylaşımlarınızın ne olacağı hakkında önceden belirlediğiniz kişiye bırakma şansı sunuyor. Böylece arşivinize vasileriniz ulaşıyor ve ne olacağına karar veriyor.

İsterseniz dijital belgelerinizi kimseye bırakmadan tamamen silme özelliği de var. Vasi işlemi için zaman aşımı süresi belirleyip 10 kişiye kadar vasi yetkisi verebiliyorsunuz.

https://www.e-kutuphane.web.tr/

 

Yazar Hakkında
Toplam 278 yazı
webwebi
webwebi
Webwebi, siz değerli okuyucusuna blog rehberliği yapabilmek adına 1 adım önden araştırıp bu bilgisi size sunan oluşumdur. işte o yüzden, web demeden webwebi (:
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara