Google plus nedir ? Nasıl kullanılır ?

Google plus hepimizin bildiği arama motoru Google a ait olan sosyal ağ platformudur. plus.google.com üzerinden Google’un meşhur tm hesaplat tek şifre özelliği ile “yani google” hesabınızla anında plus hesabınızı oluşturabilirsiniz.

Peki ne farkı var diğer sosyal ağ kanallarından derseniz. En büyük özelliği farklı çevreler oluşturup, paylaşımlarınızı sadece ilgili çevrenizde paylaşmanızı sağlamasıdır.

Hadi diğer özelliklerini detaylı inceleyelim.

Profil

Harika bir ilk izlenim yaratın

Kim olduğunuzu ve nelerden hoşlandığınızı dünyaya gösterin. Google+ profiliniz, Google+’da ve Google’ın tamamında nasıl göründüğünüzü denetlemenize yardımcı olur.

Çevreler

Paylaşımlarınızı kimlerin gördüğünü denetleyin

Kimlerin güncellemelerini görmek istediğinizi yönetin ve kimlerle paylaşımda bulunmak istediğinizi seçin. Sohbetlerinizi tüm dünyaya yayınlayabilir veya gizli tutabilirsiniz.

Topluluklar

Tam olarak istediğiniz kullanıcılarla bir araya gelin

İlgi duyduğunuz konuları, aynı konulara ilgi duyan kişilerle konuşun. Ortak ilgi alanları etrafında oluşturulmuş herkese açık topluluklara katılın veya tam olarak doğru kullanıcılarla bir araya gelmek için özel topluluklar oluşturun.

Fotoğraflar

Güzel anları daha fazla paylaşın

Fotoğraflarınızı herhangi bir cihazdan erişilebilecekleri çevrimiçi ortamda güvenle saklayın. Fotoğraflar hiç olmadıkları kadar güzel görünecek şekilde otomatik olarak iyileştirilir ve paylaşılacak vurgulanan fotoğrafların koleksiyonunuzdan bulunması kolaydır.

Hangouts

Görüşmelere canlılık kazandırın

Hangout’lar ücretsiz olarak; fotoğraflar, ifadeler ve hatta grup video görüşmeleri yardımıyla sohbetlere hayat verir. Bilgisayarlarda, Android cihazlarda ve Apple cihazlarında arkadaşlarınızla bağlantı kurun.

Mobil

Google+’yı yanınızda götürün

Google+ uygulaması, hareket halindeyken bağlantıda kalmanıza ve sohbeti kaçırmamanıza olanak tanır. Tamamen avcunuzun içinden resimlerinizi otomatik olarak yedekleyin, doğrudan telefonunuzdan video görüşmesi yapın, Topluluklar ile ilgi duyduğunuz konular hakkında konuşun, etkinlik oluşturun ve çok daha fazlasını gerçekleştirin.

Tüm bu bilgiler cazip geldi ve Google Plus hesabım olsun diyorsanız:

[button url=”https://plus.google.com/up/?utm_source=lmnavbr&utm_medium=embd&utm_campaign=lrnmre&rtsl=1&gpsrc=selm6″ target=”_blank” style=”no-bg”]tıklayınız[/button]

Yazar Hakkında
Toplam 284 yazı
webwebi
webwebi
Webwebi, siz değerli okuyucusuna blog rehberliği yapabilmek adına 1 adım önden araştırıp bu bilgisi size sunan oluşumdur. işte o yüzden, web demeden webwebi (:
×

Bir Şeyler Ara