Instagram Graph API İle Artık Gönderilerinizi Planlayabilirsiniz

Bir çok işletme ve blogger bu platformdan habersiz olabilir !

Instagram tarafından yapılan bir duyuru ile hem platformu hemde instragramın açıklamasını yayınlamak istedik. Açıkçası bu özellik olmadan da alternatif bir çok uygulama ile planlı gönderi oluşturup paylaşabiliyorduk. Ama bu yazımızda instagram business platformunun blogundan yapılan açıklamayı bizde duyurmak istedik.

Api güncellemesi ile planlı gönderi dahil sosyal paylaşımlarınıza güç katacak özellikler şöyle:

Özellikler organik istatistikleri görüntüleme ve yorum moderasyonu gibi daha önce kullanıma sunulan Instagram Graph API özelliklerine güç katıyor. Eklenen bu özellikler, çalışanların istatistiklere erişim sağlamak veya bir gönderi oluşturmak için giriş bilgilerini paylaşma ihtiyacını ortadan kaldırarak daha iyi içerik planlaması ve güvenli hesap yönetimi gerçekleştirilmesine olanak tanıyor.

Peki nedir bu Graph  API ?

“Hootsuite” Sosyal medyayı yönetmek için dünyanın en yaygın kullanılan platformudur. Ayda 19Euro dan başlayan platformlar ile size sosyal medya yönetimi sağlayan bir platformdur. Ve instagram dahil bir çok sosyal medyanızı buradan yönetebiliyorsunuz. Platform hakkında diğer detayları ilgili makalemiz; ”  ” den okuyabilirsiniz.

Ve instagram kendi API sine desteğini 2020 de keseceğini de açıklamış oldu. Hootsuite ile Graph API açıklamasının devamında;

Instagram, geliştirici topluluğumuza platformdaki işletmeleri destekleyecek en iyi araçları sağlamak için çalışmaktadır ve Instagram Graph API’sine yeni özellikler eklemeye devam edecektir. Geliştiricilere Instagram Graph API’ye geçiş için zaman tanımak amacıyla Instagram API Platformu desteğini 2020’nin başlarında sonlandırmaya başlayacağız. Instagram Graph API güncellemeleri ve hesabınızı nasıl taşıyacağınız hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen burayı ziyaret edin.

ifadesine yer vermiş oldu.

 

Yazar Hakkında
Toplam 284 yazı
webwebi
webwebi
Webwebi, siz değerli okuyucusuna blog rehberliği yapabilmek adına 1 adım önden araştırıp bu bilgisi size sunan oluşumdur. işte o yüzden, web demeden webwebi (:
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara