Kedi Maması Neye Göre Seçilir?

Kedi Maması Neye Göre Seçilir?

Doğru kedi maması kedinizin ihtiyacına göre seçilmelidir. Pek çok faktör kedi maması seçerken devreye girebilir. Bu konuda kedinizin aktifliğine, yaşına, türüne, cinsine ve pek çok farklı faktöre göz atabilirsiniz. Yalnız en fazla dikkat edilmesi gereken konu profesyonel çalışma yapan güvenilir bir markadan kedi maması satın almaktır. İşte kedi maması tercih ederken dikkat etmeniz gerekenler:

Yaş ve Aktivite Seviyesi

Kedinizin yaşı, beslenme ihtiyaçlarını doğrudan etkiler. Özellikle çok hareketli olduğu dönemlerde, yavruladığı dönemlerde enerjiye çok fazla ihtiyaç duyarlar. Bu bakımdan uygun bir diyet listesi ile beslenmeleri gerekebilir.

Kedi mamaları uzmanlar tarafından kalori hesaplaması yapılarak hazırlanır. Bu sebeple ilk olarak ırk büyüklüğü ve yaşına göre mama seçilir. Bir diğer önemli konu başlığı ise kedinizin aktifliğidir. Bu biraz yaş ve türle de alakalıdır. Eğer kediniz çok fazla aktifse daha ekonomik olması açısından kedi maması 15 kg seçeneklerinden destek alabilirsiniz. Kedi mamaları için enerji son derece önemlidir. Bu sebeple günlük enerji ihtiyacı ile ilgili bir profesyonelden destek alarak, nasıl bir mama satın almanız gerektiğine karar verebilirsiniz.

Sağlık Durumu ve Mama İçeriği

Hiç şüphesiz kedi maması, kedinizin sağlığına göre de seçilmelidir. Bazı özel türler, bazı içerikleri tüketmeyebilir. Genellikle ırk kaynaklı alerjisi bulunan, sonradan rahatsızlanmış, özel sağlık koşullarına ihtiyaç duyan kedilerde özel formül içeren mamalar alınabilir. Yada kedi mamasında o içeriğin bulunmadığı bir ürün de tercih edilebilir. Bunun için pek çok uygun formüllü mama seçenekleri yer almaktadır.

Sonraki süreçte ise kedinizi gözlemlemeniz tavsiye edilmektedir. Özellikle kedinizin dışkı kalitesi, hareketi, tüy parlaklığı mama ile ilgili doğru bilgilere ulaşmanızı sağlar. Bu konuda güvenilirlik de son derece önemlidir: En güvenilir ve en kaliteli markalardan ürün satın alarak kedinizin daha sağlıklı olmasını destekleyebilirsiniz. Türkiye’de güvenilir kedi maması, dendiğinde öncelikle akıllara Petpal adresi gelmektedir. Petpal adresinden satın aldığınız tüm petshop ürünleri %100 orjinaldir. Her zaman için en kaliteli ürünler listelendiği için gözünüz arkada kalmadan güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

Yazar Hakkında
Toplam 284 yazı
webwebi
webwebi
Webwebi, siz değerli okuyucusuna blog rehberliği yapabilmek adına 1 adım önden araştırıp bu bilgisi size sunan oluşumdur. işte o yüzden, web demeden webwebi (:
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara