Öğrencilerin Destekçisi Okulistik

Okulistik.com dijital öğrenmenin giderek arttığı bir dönemde ortaya çıkan yeni nesil eğitim ve öğrenme platformudur. Konu anlatımlarını canlandırmalı bir şekilde yapan platform, öğrencilere konuları oyunlar, filmler ya da hikâyeler eşliğinde yapıyor. Bir dershanede olması gereken her şeyi bünyesinde barındıran site, öğrencinin sosyalleşmesinden eğitim ve öğretimine kadar akla gelebilecek her şeyi yapıyor.
Velilerin çocuklarını rahatlıkla takip edebilecekleri bir ortamı da bulunduruyor. Alıştırmalarını yaparken aynı zaman da küçük notlar ile öğrencilerin konuların püf noktalarını da akıllarında bırakıyor. Okulsitik.com hazırladığı konu anlatımlarını ve alıştırmaları görüntüler, oyunlar, hikâyeler ve filmler ile destekleyerek öğrencinin derslere daha kolay adapte olmasını sağlarken başarı oranını da artırıyor. İnternetin olduğu her yerden kendisine ulaşabildiğiniz site, ortam fark etmeksizin çalışabileceğiniz ortamı ayağınıza getiriyor. Dijital öğrenmenin günümüzde önemi giderek artıyor. Artık dershanelerin sağladığı imkânlar evinizde ya da başka bir yerde sadece internet bağlantınız ile ulaşılabilir hale geliyor. Böylece veliler çocukları ile daha kolay ilgilenebilirken öğretmenler de öğrencileri için faydalı bilgiler içeren dokümanlara daha kolay ulaşıp çalışmalarını rahatlıkla hazırlayabiliyorlar. Böyle platformlar arttıkça veliler çocukları için yüksek meblağalar ödeyip dershanelere yazdırmak zorunda kalmıyor, daha küçük ücretlere aynı imkânları içeren ortamlardan yararlanabiliyorlar. Üstelik herhangi bir ortam gerektirmeksizin, sadece internetinizin olması yeterli oluyor. Bu da her yerden eğitim envanterine erişebilme imkânı sağladığını kanıtlıyor.
Okulistik.com, öğrencinin anladığı bir konu hakkında etkinlikler, oyunlar sunuyor ve böylece hangi konuyu ne kadar öğrendiğini öğrenci kendi görmüş oluyor. Aynı zamanda Türkiye genelinde kendisi ile aynı seviyede olan öğrenciler arasındaki başarı durumunu ölçme ve değerlendirme sınavları sayesinde görebiliyor. Bu sınavlarda gösterdiği başarıya göre çalışmalarına yön verebiliyor. Kendi sorumluluğunu alan öğrencinin velisine sadece onu takip etmek ve gerektiğinde müdahale etmek kalıyor. Okulsitik.com internetin olduğu her yerden bir dershanenin sağladığı tüm imkânları sağlarken öğretmenlere de her yerden eğitim ile ilgili gereken tüm envanterlere erişebilme imkânı sağlaması ile rahatlık getiriyor. Bu tür platformların günümüzde giderek artması Okulistik.com’u da değerli kılıyor.

Yazar Hakkında
Toplam 280 yazı
Ertugrul
Ertugrul
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara