Online Oyunlarda Donma Sorunları İçin Yapmanız Gerekenler

Online oyun oynayanların karşılaştığı en büyük problemlerden birisi oyunlarda donma sorununun ortaya çıkması ve internetlerinde yavaşlamaların meydana gelmesidir. Bu sorunları çözme için öncelikle, daha güçlü ve kapasiteli bilgisayarlar seçilmeye çalışılır. Aslında en önemli husus internet hızının istenilen seviyede olmasıdır. Kullanmış olduğunuz internetin hızını Hiztesti.online sitesi üzerinden ölçebiliyorsunuz. Firma bu internet sitesi üzerinden, tüm internet erişim firmalarının internet hızlarını en doğru şekilde ölçebiliyor. Hız testi ölçümlerinde sizlere, indirme, yükleme, ping süresi ve değişim değerlerini gösteriyorlar.

İnternet Hızınız

Online oyunlarda donma sorunlarını ortadan kaldırmanın birinci adımı internet hızınızı doğru ölçebilmek ve hızınızı engelleyecek olan unsurların ortadan kaldırılmasıdır. Firmanın web sitesi üzerinden verdiği internet hızı ölçüm hizmetleri ile ping test yapabilir ve oyun sitesine olan bağlantınızı kontrol edebilirsiniz. Ping değeri düşükse bağlantınız çok zayıf ve yapacağınız bağlantılarda donmalar ve kesintiler oluşabilecektir. Bunu önlemek için internet modeminize bağlı olan diğer cihazları kontrol etmeli, bilgisayarınızda açık olan diğer uygulamaları kapatmalısınız. Hiztesti.online sitesinde sizlere bu bilgileri tavsiye olarak sunuyorlar.

Güncel Sürücü Yazılımları

Bilgisayarınızda uygulamaların çalışmasını sağlayan sürücülerin yazılımları güncel olmadığında, uygulamalar çalışırken donma sorunları kendisini gösterebilecektir. Sürücü sürümlerinin eski olması aynı zamanda internet erişiminizi de yavaşlatabilecektir. İnternet speed test işlemlerini Hiztesti.online sitesi üzerinden başarılı bir şekilde yapabiliyorsunuz. İnternet hızınız yüksek olduğunda, online oyunları oynarken, Windows birçok uygulamayı arka planda sizi engellemeden indirebilecektir. Hız testi için siteye erişim yaptığınızda anlık dosya transfer hızını bir tuşa basarak ölçebiliyorsunuz.

Mobil İnternet

Günümüzde insanlar, akıllı cep telefonu ya da tablet gibi cihazları kullanarak internet erişimlerini yapmaktadır. Birçok online oyunları bu cihazlar üzerinden oynamaktadır. Oyunlarda yaşanabilecek donma sorunlarının yaşanması için çeşitli nedenler bulunmaktadır. Cihaz hafıza kapasitesi, internet hızı önemli hususlardır. Firma internet hızı testi yapılabilmesi için Hiztesti.online web sitesinde hız testi mobil hizmetlerini veriyorlar.

Hizmetleri bölümünü incelediğinizde, Vodafone hız testi, Turkcel hız testi, Türk Telekom hıztesti, Türk.net hız testi, Superoline hız testi, mobil internet hız testi gibi tüm hız testi hizmetleri yer alıyor. Mobil cihazlarınızdan daha hızlı erişim yapabilmeniz için işlemlere başlamadan önce Hiztesti.online sitesin üzerinden hızınızı ölçebiliyorsunuz. Bu hizmetleri tüm müşterilerine güvenli bir şekilde sunuyorlar ve en doğru sonuçlara ulaşmalarını sağlıyorlar.

Yapmanız Gerekenler

İnternet hızı testine başlamadan önce neler yapmanız gerektiğini sizlere web sitesi üzerinden anlatıyorlar. Vermiş oldukları tavsiyelere göre hız testi öncesinde, internet erişimi yaptığınız cihazlardaki tüm internet erişimlerini kapatmanız, sadece Hiztesti.online sitesinin açık kalması gerektiğini belirtiyorlar. Ayrıca internet modeminize bağlı farkı cihazlar varsa o cihazların bağlantılarını kapatmalısınız. Site üzerindeki başlat butonunu tıkladığınızda, internetinizin indirme, yükleme, ping süresi dahil tüm hızlarını otomatik olarak ölçmeye başlayacaktır.

Kaynak : Hiztesti.online

Yazar Hakkında
Toplam 284 yazı
webwebi
webwebi
Webwebi, siz değerli okuyucusuna blog rehberliği yapabilmek adına 1 adım önden araştırıp bu bilgisi size sunan oluşumdur. işte o yüzden, web demeden webwebi (:
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara