WordPress Tema ve Eklenti Arşivi

wordpress-logoGünümüzde karşılaşacağınız her 4 siteden 1’i wordpress altyapısı ile oluşturuldu dersek şaşırır mısınız? Bizce şaşırmayın, dünyada en yaygın kullanılan blog sitesi olan WordPress 2001’li yıllardan beri kendini geliştirmeye devam ediyor. Üstelik her geçen gün blog sitelerinin dışında kurumsal firmalar da wordpress altyapısını kullanarak sitelerini oluşturuyorlar.

Benzer web yazılımları olmasına rağmen WordPress’in bu kadar yaygın kullanılmasın ardında kolay kullanımının yanı sıra tema ve eklenti seçeneklerinin de fazla olması yatıyor. Ucu bucağı olmayan tema ve eklentileri sayesinde teknik bilgi ve birikime gerek kalmadan profesyonel bir siteye sahip olabilirsiniz.

WordPress kullanımına öncelikle ilgi alanınıza ve site içeriğinize uygun tema bulmakla başlamalısınız. WordPress temaları konusunda oldukça iyi bir arşive sahip olan wordpressli.com ‘u ziyaret edebilirsiniz. Film temalarından haber temalarına, Moda temalarından portfolia temalarına kadar yüzlerce temaya tek bir adresten ulaşabilir ve ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Temanızı kurduktan sonra size güç katacak eklentilerle tanışmaya hazır olun. En basitinden spam yorumları engellemek veya SEO konusunda belli bir yere gelebilmek adına birkaç eklenti kullanmanız gerekmektedir. Bunlar dışında yüzlerce wordpress eklentilerine yine wordpressli.com adresinden ulaşabilir ve sitenizi keyfinize göre özelleştirebilirsiniz.

Yazar Hakkında
Toplam 280 yazı
Ertugrul
Ertugrul
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara