Aradığınız alan adını bulmaya hazır olun!

Mükemmel bir projeniz mi var ? Peki uygun alan adınız var mı ?

Alan adı (domain), web dünyası için her geçen gün oldukça büyük önem taşıyor. Aklınızdaki projeye uygun doğru alan adınız nasıl bulacağınızı bilmiyorsanız bu yazımız tam size göre.

Dünya üzerinde 150 Milyondan fazla alan adı kayıtlı iken ve her gün binlerce alan adı kayıt ediliyorken projeniz için uygun alan adını bulmak için zor anlar sizi bekliyor. Ama işiniz belki de kolaydır. Nasıl mı ? Her gün binlerce alan adı kayıt edilirken binlercesi de boşa düşüyor. Bir hevesle alınan alan adları sırayla açığa çıkmış oluyor, belki sizin aradığınız alan adı bu grup içindedir.

Sitenizin içeriği ve markanız ile uyumlu, telaffuzu kolay ve akılda kalıcı, SEO’ya (arama motoru optimizasyonu) uygun alan adını nasıl bulacağınız konusunda aşağıdaki 3 ücretsiz alacı kullanarak hedefinize ulaşabilirsiniz.

[dropcap style=”dark”]1[/dropcap] Domainr.com

 

Siz aradığınız alan adına ait harfleri yazmaya başlayın gerisini domainr ‘ye bırakın. domainr.com ‘a tıkladığınızda hemen anasayfa da arama kutusuna harfleri yazdıkça size boşta olan uzantılar, dolu ama satılık olanları hemen ekranın yanında göstermiş oluyor. Hatta boşta ise alabileceğiniz kayıt firmalarını dahil direkt listelemiş oluyor. Denemesi sizden…

[dropcap style=”dark”]2[/dropcap] 123 Finder

 

Aradığınız detaya sizi neredeyse doğrudan götürecek bir site. Geniş arama özelliği sayesinde gireceğiniz anahtar kelime ile 3-25 karakter arasında filtreleme yaparak veya anahtar kelimenin başta-sonda – içinde olan kombinasyonları dahil geniş kapsamlı arama yapabileceğiniz bir site. www.123finder.com adresini ziyaret ederek kapsamlı bir araştırmaya başlayabilirsiniz.

[dropcap style=”dark”]3[/dropcap] SaveSpell

 

Ve son olarak boşa düşen veya düşecek olan alan adlarını rahatça bulabileceğiniz site olan savespell.com ‘dan bahsedeceğim. SaveSpell ile ayrıca alan adı uzantısı veya aralarında Türkçe’nin de bulunduğu kelime gruplarına göre filtreleme yaparak da arama da yapabilirsiniz.

Umarım istediğiniz alan adını bulabilirsiniz. Bahsettiğim 3 araç dışında bildiğiniz ve tavsiye ettiğiniz araçlar varsa paylaşımlarınız bizi mutlu edecektir.

Yazar Hakkında
Toplam 278 yazı
webwebi
webwebi
Webwebi, siz değerli okuyucusuna blog rehberliği yapabilmek adına 1 adım önden araştırıp bu bilgisi size sunan oluşumdur. işte o yüzden, web demeden webwebi (:
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara