Evden Eve Nakliyat Bağcılar

Hizmet sektörü tanımı ise insanlara hizmet edilerek yapılan işlerin tamamına bu sektörün içindedir denilebilir. Yani bir lokantacı, ofis çalışanı, otel çalışanı, garson, şoför, fırıncı, kahvehane çalışanı bunların hepsi hizmet sektörünün elamanlarıdır.

Hizmet sektörü çalışanı her zaman başka insanlarla muhatap oldukları için hata yapmak gibi bir seçenekleri yoktur.  Bu sektörde faaliyet sürdüren şirketler yaptıkları hizmetin kalitesinden kazanç sağlamaktadırlar.

Bağcılar evden eve nakliyat işini yapan firmaların prensiplerinden bazıları ise şunlar olmak zorundadır. “güven”, “kaliteli iş”, “zamanında teslim”, “müşteri memnuniyeti”

Evden eve nakliyat fiyatlarını belirlemede etkili olan yukarıdaki prensipleri irdelemek gerekir ise eğer;

            “güven”: Eşyasını taşıtacak kişi ilk eşyalarını taşıtacağı firmaya güvenmek istemektedir. Bunun için güvenilir firmaların müşteriler tarafından tercih edildiği unutulmamalıdır.

            “kaliteli iş”: her işin alıcısı çıkacaktır kuralı maalesef kısa sürede olumlu gibi gözükse de uzun süreçte olumsuz sonuçlar doğurmaktadır.  Bunun için yapılan her işin kalitesinin belirli ve standartlarının tespit edildikten sonra o sınırların dışına çıkılmaması gerekir. Örneğin paketleme işi için standart belirlendikten sonra o standartlar her ne şekilde olursa olsun çiğnenmemelidir.

            “zamanında teslim”: günümüz insanının en çok dikkat ettiği konuların başında zamanlama gelmektedir. Hızlı yaşanan bir dünyadayız o nedenle insanların plan ve programları hep doludur. Müşteriler bu doluluk ve hızlı yaşanan süreçte aksamalara pek toleranslı bakmamaktadırlar.

            “müşteri memnuniyeti”:  Her geçen gün yeni kurulan evden eve nakliyat firmalarının boy gösterdiği Bağcılar nakliyat sektöründe ayakta kalabilmek için müşterilerin memnun edilmesi elzem bir durumdur. O nedenle müşteri olarak irtibata geçilen herkesin iş sonunda memnun olarak ayrılması gerekmektedir.

Yazar Hakkında
Toplam 284 yazı
webwebi
webwebi
Webwebi, siz değerli okuyucusuna blog rehberliği yapabilmek adına 1 adım önden araştırıp bu bilgisi size sunan oluşumdur. işte o yüzden, web demeden webwebi (:
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara