Adım adım instagram’a reklam verme

Merhabalar, bu yazımda geçtiğimiz ay sonu Türkiye’deki hesaplar içinde kısım kısım açılan instagram reklamlarına yer vereceğim.

Eğer sosyal medyayı etkin kullanmak istiyorsanız beğenilme, takip edilmeli ve konuşulmalısınız. Biraz araştırırsanız 1 TL ye 1.000 takipçi satan sistemler bile bulabilirsiniz ama bunlar size katkı sağlamaz. Uygun maliyetlerle instagram’a nasıl reklam vereceksiniz resimli anlatım şeklinde şimdi size aktaracağım.

Eksik veya anlaşılmayan bir yer varsa yorum atarak benimle fikirlerinizi paylaşabilirsiniz. Şimdiden teşekkürler.

  • Facebook reklam yönetici sayfanızı açmalısınız.

Bildiğiniz üzere zamanında Facebook Instagram’ı almıştı. Reklam olayı da Facebook’un altyapısı ile sağlanıyor. Daha önce Facebook reklamları verdiyseniz biliyorsunuzdur www.facebook.com/ads/manager bağlantısı ile Facebook Reklam Yöneticisi sayfanıza gidiniz. Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi “Power Editor” diye başlık göreceksiniz. Ona tıklayınız. (Eğer bir reklam hesabınız yoksa, bağlantı üzerinden basitçe Türkçe dil seçeneği desteği mevcut kendinize reklam hesabı oluşturabilirsiniz.)

facebook-reklam-yonetici

  • Power Editor nasıl kullanılır

Facebook reklamlarını normalde yıllardan beri power editor kullanmadan vermiş olabilirsiniz ama Instagram reklamları için şu an sadece power editor üzerinden reklam oluşturabiliyoruz. İlerleyen zamanlarda Facebook Reklam Yöneticisi sayfanız dan da instagram reklamları verebileceksiniz.

Facebook’ta verdiğiniz reklamları power editor e çekebiliyorsunuz (bu işlemi yapmak zorunda değilsiniz – sadece eski reklamlarınızı da power editor üzerinden düzenlemek ve takip etmek için yapabilirsiniz) ve istatistiksel bilgiden düzenlemelere kadar her şeyi yapabiliyorsunuz. Bunun için aşağıdaki resimde görüldüğü gibi “Power Editor ‘e İndir” butonunu tıklamak. Hesabınızı seçin ve tüm reklamları indirin dediğinizde daha önce verdiğiniz facebook reklamları power editor sayfanızda yer almış olur.

fb-power-editor

Bu basamaktan sonra sol bölümde Kampanya veya Reklam seti oluşturabileceğiniz icon ve butonlar yer alıyor. (Aşağıdaki resimden görebilirsiniz.) Buradan “Reklam Seti” oluştur diyerek instagram reklamlarını oluşturmaya adım atıyoruz.

facebook-reklam-seti

Reklam setini oluştur dediğinizde karşınıza çıkacak olan pop-up pencere görünümü bu şekilde olacaktır :

fb-reklam-olustur

Kırmızı daire ve kutu içlerine alınan bölümlere değinelim şimdi :

Kampanya – Reklam seti ve reklam oluştur bölümlerinde hepsinde “yeni oluştur” diyerek kampanyanıza ve reklamınıza keyfi isimlendirme yapınız. Ör; ins-kampanya // ins-reklamseti vs…

Burada instagram reklamları için “satın alma türü” olarak “Açık Arttırma” demeniz gerekmektedir.

“Reklam verme amacı” seçeneklerinden de instagram için seçebileceğiniz türler:

  • İnternet Sitesine Tıklamalar
  • Mobil Uygulama Yüklemeleri
  • Video Görüntülemeleri şeklindedir.

Reklam verme amacınızı da seçtikten sonra sağ altta bulunan “Oluştur” sekmesi aktif hale gelecektir ve tıklayıp bir sonraki basamağa geçebiliriz.

Bundan sonra 2 işlemimiz kalmış bulunmaktadır. Birincisi “Reklam Seti Ayarları” (bütçe-zamanlama-hedef kitle ayarları vs) ve ikinci olarakta “Reklam Görsel Ayarları” (Görsel veya video seçimi-reklam metni vs) şeklindedir.

Bu sayfayı daha yoğun tutmamak adına yeni bir yazıyla reklamları tamamlayacağım :

Adım adım instagram’a reklam verme 2

Yazar Hakkında
Toplam 284 yazı
webwebi
webwebi
Webwebi, siz değerli okuyucusuna blog rehberliği yapabilmek adına 1 adım önden araştırıp bu bilgisi size sunan oluşumdur. işte o yüzden, web demeden webwebi (:
Yorumlar (1 Yorum)
Pingback: instagram da işletme profili - Blog Rehberi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara