Adım adım instagram’a reklam verme 2

İnstagram reklamlarına kaldığımız yerden devam edecek olursak :

(ilk bölümü atlayarak buraya gelmişseniz buraya tıklayıp reklam oluşturmanın ilk adımlarını okuyabilirsiniz.)

 • Reklam Seti Ayarları

Reklam setini oluşturduğunuzda karşınıza planlama ekranı gelecektir aşağıdaki görsel gibi (görsele tıklayıp büyütebilirsiniz):

facebook-reklam-seti-ayarlari

Resimdeki kırmızı işaretli bölümleri açıklayacak olursak:

 1. Bütçe seçimi : Buradan günlük veya toplam bütçe seçeneklerinden ekonominize uygun bir bütçe planlaması yapabilirsiniz. İlk olarak yüksek bütçe ile girmenizi tavsiye etmem öncelikle kaç para ile nasıl sonuç aldığınızı görmeniz adına yavaş yavaş ilerlemenizi tavsiye ederim. Sizlere bir değerlendirme vermesi açısından yazımın sonunda kendi ilk reklam deneyimim ve bütçem ile sonuçlarını da paylaşmış olacağım.
 2. Planlama: Reklamınızı süresiz olarak veya belli tarih aralığında başlayıp bitmesini bu seçenekten ayarlayabilirsiniz.
 3. Hedef Kitle: Doğru hedef kitle reklamcılığın en temel ve önemli unsurlarındandır. Sonuçta reklamlar ile bir şey elde etmek istiyorsunuz doğru kitleyi bulursanız dönüşümü daha iyi olacaktır. İşinize – sektörünüze – paylaşımlarınıza uygun olak yaş-cinsiyet-konum hedeflemesini size uygun olacak şekilde yapınız.
 4. Reklam Alanı: Burada instagram reklamını seçip bir alt işleme geçebilirsiniz.
 5. Optimizasyon ve Ücretlendirme: İlk kez verecekseniz ilk açılan manuel seçeneği değiştirmenizi tavsiye etmem. Facebook reklamlarını yıllardır kullanıyorum kendi optimizasyonu oldukça iyi bence. Ama dilerseniz tıklama başına şu kadar para vereceğim diye seçeneğe bütçenizi girebilirsiniz.
 6. Tüm bu aşamaları tamamladıktan sonra sağ üst tarafta “Reklamı Gör” bağlantısını tıklayarak “Reklam Görsel Ayarları” nızı yapabilirsiniz.
 • Reklam Görsel Ayarları

instagram-reklam-olusturma

Ve geldik Son Aşamaya !

 • Yönlendirme Hedefi : Burada reklamlarınızı Facebook’ta da sonra yayınlamak isterseniz sayfanızı seçebilirsiniz. Hemen alt başlık olarak instagram hesabı yazıyor buraya hesap bağla diyerek instagram kullanıcı adınız ve şifrenizi yazarak hesabınızı hemen ekleyebiliyorsunuz.
 • Reklam oluştur: Oluşturmak istediğiniz reklamın (biz burada internet sitesine tıklamalar reklamı oluşturmuş olduk) hangi sitenize gitmesini istiyorsanız “internet sitesi adresi” bölümüne sitenizi başında http koyarak yazınız. Reklamlarda görselinizin üzerine tıklandığında kullanıcılar direkt sitenize gitmiş olacak. Daha sonra Görsel seçiminizi ve görselin altında yer alacak açıklamayı yazınız. Görsel boyutu olarak 1080×1080 piksel şablonuna uymanızı tavsiye ederim.

[notice]Tüm bunları yaparken ekranın sağ bölümünden Sürekli olarak Reklamınızın Önİzlemesini görebilirsiniz.[/notice]

 • Eylem Çağrısı: Reklam görselinizin hemen altında sağ bölümde bir buton yer alacak bu butona amacınıza uygun başlığı veriniz. Seçenekleri yukarıda görselde de görebilirsiniz.
 • Ve son adım: Hemen sayfanın en üsttünde orta bölümde bulunan ve “Yeşil Buton” a tıklayarak değişikliklerinizi yükleyiniz ve reklamınız kısa bir değerlendirme süresine tabi olduktan sonra yayına alınacaktır. Yayın aşamasında ve sonrasında Facebook reklam yöneticisi veya power editor den reklam istatistiklerinize ulaşabilirsiniz.

Evet umarım İnstagram’a Nasıl Reklam Verebileceğinizi anlatabilmişimdir. Takıldığınız veya sormak istediklerinizi yorum bölümünden yazarak bana iletebilirsiniz. Eksik veya hata tespitleriniz olursa eleştiriye de kendimi geliştirmek adına sürekli açığım. Vermiş olduğum ilk reklam detaylarına gelecek olursak:

reklam-sonuc

Faydalı olması ümidi ile…

Yazar Hakkında
Toplam 280 yazı
Ertugrul
Ertugrul
Yorumlar (8 yorum)
hatu
hatu Cevapla
- 22:26

İnanılmaz yardımcı oldu bu makale seriniz hocam çok teşekkürler

  webwebi
  webwebi Cevapla
  - 21:42

  Yardımcı olabildiyse ne mutlu. teşekkür ederim, takıldığınız bir yer olursa yardım etmekten mutluluk duyarım.

Vito
Vito Cevapla
- 10:48

Süper açıklayıcı bir yazı olmuş teşekkürler.Fakat benim power editör de son aşamada paylaştığınız görsel deki “facebook sayfasını” nın altında bulunan İnstagram hesabı kısmı çıkmamaktadır.Herhalde daha bizim için aktif hale getirmediler.

  webwebi
  webwebi Cevapla
  - 22:31

  Olabilir hocam bir kaç gün daha bekleyiniz, eğer olmaz ise tekrar bakalım tüm hesaplarda aynı anda hizmet vermeye başlayamıyorlar malesef.

opencartim
opencartim Cevapla
- 18:32

Gerçekten bu kadar kaliteli açıklama yapmanız gurur verici, bir çok kişinin aklındaki merak konusu olan reklam verme biçimini en detaylı şekilde anlatmış bulunmaktasınız.

  webwebi
  webwebi Cevapla
  - 22:59

  Böyle güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim. Takıldığınız bir nokta olursa seve seve yardım ederim. ilginize teşekkürler

bayram
bayram Cevapla
- 18:07

öncelikle ayrıntılı bilgilendirmeniz için teşekkür ederim… ben reklam verme noktasında sürekli hata alıyorum web sitesini kabul ettiremedim bir türlü sürekli hata veriyor wb sitesi eklemiyorum bu sefer de neden eklemediniz hatası veriyor nasıl bir yol izlemeliyim eklesem hata eklemesem hata, şimdiden teşekkür ederim

  webwebi
  webwebi Cevapla
  - 16:53

  Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim. Verilen hataların büyük çoğunluğunda sebebini belirtmiş olması lazım , bir sebep gösterildi mi ? Web sitenizin içeriği konusunda detay verebilir misiniz? Warez içerik olduğundan olabilir. Daha detaylı görüşme adına mail@webwebi.net den iletişim kurabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara