instagram da işletme profili

Günümüz sosyal medyalarının en aktif kullanılanlarından olan instagram, Facebook tarafından satın alındığından beri sürekli yenilikler ile karşımıza çıkmakta. Facebook grubu özellikle sosyal medya ile iş ( e ticaret) i birbirine çok iyi bağlaya biliyor. Kullanımı çığ gibi büyüyen instagram daki popülasyonu ” instagram reklamları ” ile müşterilerine sunan grup şimdi de Facebook’ta işletme sayfalarına benzer bir şekilde İnstagram hesaplarını da işletmeler için ayrı bir tasarıma ve özellikler paketine dahil etmiş oluyor.

Ülkemize yeni yeni kullanıma açılacak olan bu özellik ile artık işletmeler hesaplarını bireysel hesaplardan işletme hesaplarına çevirebilecek.

Instagram’da İşletme Profiline sahip olduğunuzda, müşterileriniz işletmenizle daha kolay bağlantı kurabilir. Hesabınızı İşletme Profiline dönüştürdüğünüzde, profilinize işletmeniz hakkında daha fazla bilgi ekleyebilirsiniz. Örneğin, işletmenizin telefon numarasını, e-posta adresini ve fiziksel adresini eklemeniz mümkün.

İletişim bilgileri eklediğinizde, profilinizin üst kısmında İletişim düğmesi gösterilir. Bu düğmeye tıklayan insanlar, sağladığınız iletişim bilgilerine bağlı olarak Yol Tarifi Al, Ara ve E-Posta Gönder gibi seçenekler görür.

Bunun yanı sıra, hesabınızı İşletme Profiline dönüştürdüğünüzde Instagram İstatistiklerine erişebilirsiniz. Bu istatistikler, takipçileriniz hakkında daha fazla bilgi almanıza ve hedef kitlenizin içeriğinizle ne kadar etkileşim kurduğunu görmenize yardımcı olur. Instagram İstatistikleri hakkında daha fazla bilgi almak için “instagram istatistikleri ” adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

Kişisel Instagram profilini İşletme Profiline dönüştürme;

Hesabınızı İşletme Profiline dönüştürmek için sırasıyla aşağıdaki adımları takip ediniz;

 1.  simgesine tıklayınız.
 2.  simgesine tıklayınız.
 3. Facebook Sayfanızı Bağlayın ekranında, yöneticisi olduğunuz tüm Facebook Sayfalarını görürsünüz. Instagram’daki İşletme Profilinizle ilişkilendirmek istediğiniz Sayfayı seçin.
 4. İşletme Profiline Geç‘e dokunun.
 5. Görüntülenen pencerede İşletme Hesabına Geç‘e dokunarak değişikliklerinizi onaylayın.

Bir işletme hesabına sahip oldunuz, artık yeni işletme özelliklerine ve Instagram İstatistiklerine erişebilirsiniz.

Instagram İşletme hesabının kısıtlamaları ve Avantajları

Hesabınızı İşletme Profiline dönüştürmekle beraber Instagram’da bazı eylemleri gerçekleştirme olanaklarınız kısıtlanır. Bu kısıtlamalar;

 • İşletme Profilinize bir Facebook Sayfası bağladığınızda, Instagram gönderinizi Facebook’ta sadece bu Sayfa aracılığıyla paylaşabilirsiniz. Paylaşımları başka bir Facebook Sayfasında veya Facebook profilinde yapamazsınız.
 • Instagram gönderilerini paylaşabileceğiniz Facebook Sayfasını değiştirmek isterseniz, profilinizi tekrar kişisel hesaba dönüştürmeniz gerekir. Profilinizi geri dönüştürdükten sonra, İşletme Profilinizi tekrar oluşturmanız ve kullanmak istediğiniz yeni Facebook Sayfasını seçmeniz gerekir.
 • İşletme Profilleri Gizli Hesap olarak ayarlanamaz.

Ancak hesabınızı bir İşletme Profiline dönüştürdüğünüzde faydalanabileceğiniz çok sayıda yeni özellik mevcuttur. Bunlar;

 • Instagram İstatistikleri’ne erişim kazanırsınız. Instagram İstatistikleri takipçilerinizin kim olduğu, ne zaman internette oldukları gibi çok çeşitli bilgiler sağlar. Ayrıca gönderilerinizin performansını ve insanların gönderilerinizle olan etkileşimlerini görmek için, her bir gönderinizin istatistiklerini ayrı ayrı görebilirsiniz.
 • İşletme Profillerinin üst kısmında İletişim düğmesi bulunabilir. Yol tarifi, telefon numarası ve/veya e-posta adresi ekleyebilirsiniz.
 • İşletme profillerinin profil resminin hemen altında kategori gösterilir. Bu kategori, bağladığınız Facebook Sayfasının kategorisiyle aynıdır.
 • Fiziksel bir adres girdiyseniz, bu adres profilinizin açıklamasında görünür.

[infobox]Not: İstediğiniz zaman, Instagram’daki İşletme Profilinizi tekrar kişisel profile dönüştürebilirsiniz.[/infobox]

Yazar Hakkında
Toplam 284 yazı
webwebi
webwebi
Webwebi, siz değerli okuyucusuna blog rehberliği yapabilmek adına 1 adım önden araştırıp bu bilgisi size sunan oluşumdur. işte o yüzden, web demeden webwebi (:
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara