Fotoğraf bulma derdine son !

Zaman zaman öyle oluyor ki o kadar yazı yazıyorsunuz ama kapak fotoğrafına bir o kadar vakit harcıyor olabilirsiniz ! Ve diyelim buldunuz bir baktınız ki kalitesi berbat. İşte bu durumlardan sizi kurtaracak ve işlerinizi kolaylaştıracak 3 siteden bahsedeceğim. 

Bu siteler resmen fotoğraf deposu ve en büyük özelliklerinden biri ÜCRETSİZ olmaları diğeri de KALİTELİ olmaları. Zor bulunan iki şey kalite ve bedelsiz oluşu ama deneyin görün (:

İlk olarak TÜRKÇE dil desteği de mevcut olan ve bünyesinde yaklaşık 530.000 ‘in üzerinde fotoğraf bulunduran Pixabay‘dan bahsedelim.

pixabay

https://pixabay.com/ adresine girdiğiniz hemen anasayfa da istediğiniz içeriğe ait arama yapabilir ve ihtiyacınız olan kaliteli görsellere kavuşabilirsiniz. Ayrıca arama sonrası filtrelemeler ile vektörel görseller de bulabilirsiniz.

2) PicJumbo: Özellikle gıda ve spor temalı fotoğraf arşivi olabildiğince fazla olan bu sitede yaklaşık 15 kategoride dilediğiniz fotoğraflara erişebilirsiniz.

picjumbo

https://picjumbo.com/ adresini ziyaret ettiğiniz de Kategoriler (Categories) bölümünden dilediğiniz kategoriyi seçerek ilgili fotoğrafları görebilirsiniz.

3) Unsplash: Her 10 günde bir 10 adet ücretsiz fotoğraf eklenen bir platform olan Unsplash da fotoğraflar oldukça kaliteli. (Yaklaşık 4-5 MB) Özellikle dağcılık ve manzara fotoğrafları ağırlıklı bir site ama ihtiyacınız olan bir çok kategoriye erişebilirsiniz.

unsplash

https://unsplash.com/ adresini ziyaret ederek hemen sağ üstte arama bölümünden dilediğiniz kelime ile ilgili arama sonuçlarına erişebilir ve bilgisayarınıza ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Umarım bu siteler sizlere fayda sağlayacaktır.

Sizin bildiğiniz bunlara benzeyen başka platformlar var mı ?

Yazar Hakkında
Toplam 242 yazı
webwebi
webwebi
Webwebi, siz değerli okuyucusuna blog rehberliği yapabilmek adına 1 adım önden araştırıp bu bilgisi size sunan oluşumdur. işte o yüzden, web demeden webwebi (:
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara