Hızlı Performansa Sahip Sunucular

Sunucular, web sitenizde bulunan verilere, eş zamanlı olarak birden fazla kullanıcının en hızlı şekilde ulaşmasını sağlayan ve erişilebilirlik için en önemli donanımların başında gelmektedir. Sunucular; herhangi bir ağ üzerinde bir program ya da bilgiyi farklı kullanıcı ve sistemlere paylaştıran, dağıtan donanım ya da yazılımları ifade etmektedir. Veri aktarımı ile beraber depolamanın da güvenilir olması sunucuya bağlı olmaktadır. Sunucuların hızı ve veri aktarım süresi de bu sebeple oldukça önemlidir. Sunucu tercihi yaparken işletmenin büyüklüğüne dikkat etmek ve buna uygun kapasitesi olan bir sunucu tercih etmek bu sebeple önemlidir. Özellikle hızlı performansa sahip olan sunucuları kullanmak, ziyaretçi sayınızın artması ve işinizin aksamadan ilerlemesi için önemlidir.

Rack Sunucu

Rack sunucu özellikle az yer kaplaması ile avantajlı olmaktadır. Özel bilgisayar raflarına yerleştirilebilen bu raflar, işlevsellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Özellikle veritabanı sunucu ya da dosya sunucuları da bu sistem üzerinden tüm işlemleri tamamlayabilmektedir. Özellikle rack sunucuların avantajı ise bol genişleme özelliğinin yanı sıra disk yuvasına sahip olmasıdır. Rack sunucu çeşitleri boyutlarına göre 1U, 2U, 4U, 6U şeklinde ifade edilmektedir. İhtiyaç duyduğunuz rack sunucu tipini belirlemek için yoğunluğunuzu bilmeniz gerekmektedir. Küçük, büyük ya da orta işletmeler için farklı kapasitelerde server çeşitleri tasarlanmaktadır. Sitemiz üzerinden ihtiyaç duyduğunuz kapasitedeki server çeşitlerini satın alabilirsiniz.

Tower Sunucu

Tower sunucu özellikle kasa sunucular olarak masaüstü bilgisayarlar ile benzerlik göstermektedir. Giriş seviyesi sunucularının yükseklikleri ise tower sunucu modellerinde 4U üzerinden başlamaktadır. Tower sunucuları hızlı performansa sahip sunuculardır ve kabin montajı gerektirmemektedir. Bundan dolayı da kutu içerisinden kabin montaj kitleri çıkmamaktadır. Ancak kabin içerisinde kullanmak istediğiniz durumlarda, sabit raf üzerinde kullanmanız da mümkündür. Tower sunucular teknik özellikleri bakımından giriş, orta ve üst seviye kullanıcılar için özel olarak tasarlanmaktadır. Tower sunucu ve rack sunucu farklı özelliklerdedir. Bu sunucuların birbirine üstünlüğü bulunmaz, kişisel tercih ve kullanım amaçlarınıza uygun olması, istediğiniz sonuçları almanız için yeterli olacaktır. Sitemiz üzerinden hem tower sunucu hem de rack sunucu modellerine göz atabilir, sizin için en uygun olana karar vererek, Kurumsal IT güvencesi ile satın alabilirsiniz.

Sunucu Kurulum

Sunucu kurulum özellikle yalnızca alanında uzman kişiler tarafından yapılması gereken br işlemdir. Kurulum kısa sürede tamamlanmaktadır. Bunun ötesinde teknik kurulumun bu alanda bilgili olmayan kişilerce yapılması söz konusu değildir. Merak ettikleriniz için bizlere ulaşabilir ve daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yazar Hakkında
Toplam 278 yazı
webwebi
webwebi
Webwebi, siz değerli okuyucusuna blog rehberliği yapabilmek adına 1 adım önden araştırıp bu bilgisi size sunan oluşumdur. işte o yüzden, web demeden webwebi (:
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara