İngilizce Öğrenmenin Kolay Yolları

Günümüzde neredeyse dünyamızın her noktasında, bilinmesi durumunda en çok fayda sağlayacak dil, İngilizce dilidir. Dünyamızda en çok talep gören ve tercih edilen uluslararası dil niteliği de taşımaktadır. İş adamından öğrencisine, yaşlısından gencine kadar somut bir zorunluluk olarak meydana gelmeye başlamaktadır. Dünyamızın nüfus oranının beşte biri İngilizce dilinde yeterli bir seviyede olur. Bu lisanı bu denli önemli bir hale getiren nitelik, diğer lisanların yanı sıra yalnızca bir coğrafi bölgeyle sınırlı olmamasıdır. İngilizce dili, dünyamızın her bir noktasına yayılmış niteliğini taşımaktadır. Bu dil, ana dil olarak sadece İskoçya, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda, İrlanda, Amerika ve İngiltere’de tercih edilmesine karşın 53 tanesi İngiliz Millet Topluluğuna üye, yani toplamda 73 ülkede resmi ya da ortak dil olarak tercih edilmektedir. 73 ülkede İngilizce dilini konuşup yazabilen kişilerin sayısı ortalama 1 milyar civarında bir düzeydedir. Bu rakama ek olarak bu dilin günümüzde 1 milyar insan tarafından da ya ikinci bir dil olarak kullanıldığını ya da öğrenildiğini belirtmek gerekmektedir. Buradan da İngilizce Öğrenmek kadar gerekli bir konunun zor olmadığını hatta her bireyin kesinlikle bu dili öğrenmesi gerektiğini görebiliriz.
Aslında yabancı dili bu denli önemli hale getiren nedenlerden bazıları da bu şekildedir. Ancak bu lisanın taşıdığı önem sadece bunlarla sınırlı değildir elbette. Yabancı dillerin arasında en önemli dillerden biri olan İngilizce, aynı zamanda bilimin, ticaretin, denizciliğin, havacılığın, uluslararası iletişimin, diplomasinin ve sinema sektörünün dili olarak kabul edilir. Hatta en önemlisi internetin dili olarak da kabul edilmektedir. Tüm bu alanların herhangi bir tanesinde İngilizce ya tercih edilen tek bil olarak görülür ya da yaklaşık %90 oranına hakim olan bir dil niteliği taşır. Bildiğimiz insanlık tarihinde ilk kez bir lisan kendine bu denli yaygın ve bu denli fazla kullanıcısı olan bir alan elde edebilmiştir.

Dünya üzerinde mevcut olup kariyer yapan insanların ortalama üçte iki oranı İngilizce dilini okuyabilir, konuşabilir ve yazabilir. Bilim adamları, başka bir ülkeye herhangi bir bilimsel faaliyet için gittiklerinde orada İngilizce dilini konuşmaktadır. Yazdıkları yazıları bütün dünyanın kabul edebilmesi ve alanlarında kaydettikleri gelişmeleri takip etmesi için İngilizce dilini yazabilir. Aslında nereye giderseniz gidin uluslararası açıdan her insanın konuşabildiği ortak dil İngilizce dilidir. Günümüzde yalnızca İngilizce dilini bilen iş adamları yurt dışındaki ülkelere ihracat yapabiliyorlar. Sadece İngilizce dilini bilen mühendisler, yepyeni teknolojik gelişmelerden faydalanabiliyorlar. Doktora ya da yüksek lisansını yapan akademisyenler, internet alanındaki kaynaklardan İngilizce dili sayesinde yararlanabiliyorlar. Savcı, hakim ve doktor gibi önemli meslek alanlarını icra eden kişiler, mesleklerinde çok daha ileri bir konuma gitmek için İngilizce dilinden istifade ederler. İngilizce sözlerin kolay bir şekilde telaffuz edilmesi kendinizi ifade etmek için de önemli bir konudur. 40 milyon kadar internet kullanıcısının pek çoğu İngilizce diline ihtiyaç duymaktadır. İnternet ortamını bizler için önemli bir hale getiren husus, her bilgiye kolay ulaşabilme imkânıdır. Günümüz dünyasında her sene üst üste konulduğu zaman 6000 km yüksekliğe erişebilecek düzeyde CD’yi doldurabilecek miktarda ve akla gelen ve gelmeyen her türlü alanda bilgi üretmektir. Bu gibi bilgilerin ortalama %80’lik kısmı İngilizce dilidir. Ayrıca istediğiniz her bilgiye ulaşmamızı sağlayan internet ortamının anahtar dili de İngilizce dilidir. Bundan dolayı dünyamızda bu dile hâkim olamayan herhangi bir kişi ilk başta bilgilerden mahrum kalabilir. Mahrum kalınmasa dahi birilerinin emek harcayarak bilgileri o kişilerin ana diline çevrilmesine ihtiyaç duyar.

Yazar Hakkında
Toplam 284 yazı
webwebi
webwebi
Webwebi, siz değerli okuyucusuna blog rehberliği yapabilmek adına 1 adım önden araştırıp bu bilgisi size sunan oluşumdur. işte o yüzden, web demeden webwebi (:
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara