Instagram da etkili olmak ister misiniz?

Bloğunuz veya siteniz sosyal medyada güç olsun istiyorsanız güçlü sosyal medya kanallarına hakim olmalı ve trend nerede ise sizde orada olmalısınız.

Peki Trend nerede mi ? Günümüzdeki sosyal medya araçlarından en hızlı gelişeni Instagram da muhakkak etkili ve etkin olmalınız. Bugün yaklaşık günde 80 Milyon fotoğrafın paylaşıldığı aylık yaklaşık 400 Milyon kişinin aktif kullandığı bir platformda yeriniz olmalı hatta etkili şekilde olmalı ki size faydası olsun.

Genellikle okumayı sevmeyiz ya belki de instagram da buradan esinlendi. Görsel paylaşıma odaklı bu paylaşım ağının en büyük özelliklerinden biri de belki de adını ilk Twitter ile duyduğumuz #hashtag kullanımın da oldukça fazla olduğu bir platform.

Instagramda söz sahibi olmak için yapmanız gerekenler :

  • Kendinizi Tanıtın: Hemen hemen tüm sosyal medya kanallarında olduğu gibi instagram da da size özel bir profil sayfanız mevcut. Bu sayfanızı olabildiğince basit ve anlaşılır tutun. Açıklama olarak fazla bi rşey yazamayacak olsanız da devamını merak edenler için sitenizin linkini koymayı ihmal etmeyin.
  • Paylaşımlara Dikkat: Instagram Twitter ve Facebook’un aksine biraz daha keyfi bir platform olduğundan ciddi yazı içerek görsel paylaşımlarından uzak durun, yaptığınız işi biraz keyifli hale getirebilirsiniz.
  • Video ile Etkileşimi Arttırın: İlk başlarda fotoğraf paylaşımı olarak başlasa da intagram üzerinden video da paylaşabiliyorsunuz. Paylaşımlarınızı daha da detaylandırmak adına video paylaşımlarını ihmal etmeyiniz. Bu detaya örnek verecek olursak; bir çikolata fotoğrafı koymaktansa çikolata yapılışının videosu daha ilgi çekici olacaktır.
  • Olmazsa olmaz “#” Hashtag: Muhakkak ve muhakkak spam noktasına varmayacak gereksiz etiketlemeler yapmayacak şekilde ama paylaşımlarınızı kategorileştirecek hashtag lere önem veriniz. Etiketsiz paylaşımlarında paylaşımlarınızı sadece sizi takip edenler görebilir ama hashtag sayesinde ilgili aramalar ile herkese ulaşmış olursunuz.
  • Vee Reklam: Günümüz kapitalist dünyasının en önemli unsurlarından biri para kazanmak için harcayacaksın oluyor. Diğer tüm maddeler elbet sizi belli bir seviyeye taşır ama instagram reklamları ile belirlediğiniz tüm hedef kitleye ulaşabilirsiniz. İnstagram reklamları konusunda bilgi almak için; Adım adım instagram’a reklam verme adlı yazımı okuyabilirsiniz.

Yazar Hakkında
Toplam 284 yazı
webwebi
webwebi
Webwebi, siz değerli okuyucusuna blog rehberliği yapabilmek adına 1 adım önden araştırıp bu bilgisi size sunan oluşumdur. işte o yüzden, web demeden webwebi (:
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara