ISO 9001 Nedir?

ISO 9001 kalite yönetim sistemi müşteri memnuniyetini artırmak isteyen her işletmenin sahip olması gereken bir kalite yönetim belgesidir. ISO 9001 belgesi işletmelerin, müşteri beklentilerini, ihtiyaçlarını ve hizmetlerini kaliteli bir yönetim sistemi ile sunmasıdır. ISO 9001 belgesini alan işletmeler, bu hizmetleri sunmayı kanıtlamış işletmelerdir. Genellikle işletmelerin kapı girişinde etiklerini gördüğümüz ISO 9001 dünyaca kabul görmüş küresel ölçekte bir kontrol standardındadır.

Günümüzde artan müşteri beklentilerine yetişmek, bunları standart bir şekilde yönetmek isteyen işletmeler ISO 9001 belgesine sahip olarak bu hizmetlerini standart şartlarına uyarak sağlam bir zemin oturturlar. Sürekli bir denetim mekanizmasına tabi olan işletmeler müşterilerine kalite hizmet güvencesi sunmaktadırlar. ISO 9001 belgesinin standardın koşullarını sağlayan kalite yönetim sistemi olduğu bilinmelidir. Bu yönetim sistemi müşterilerine güven vererek tercih sebebi olmaktadır. ISO 9001 belgesi ile büyüyen arz talep dengesinde bu belgeye sahip işletmeler bir adım önde olurlar. Müşteriler tarafından tercih sebebi olan ISO 9001:2015 alan işletmeler müşterilerinin, kaliteli hizmet beklentilerini karşılamaktadır.

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi’nin Avantajları

ISO 9001 kalite yönetim sertifikasına tüm kuruluşlar başvurabilir. Kuruluş ayrımı yapılmaksızın her işletmenin sahip olması gereken nitelikleri belirleyen. ISO 9001 kalite yönetim sistemi ile firmanızın geleceğini belirlersiniz. ISO 9001 kalite sisteminin belirlemiş olduğu şartları karşılayan işletmeler büyük avantajlar elde ederler. Bu avantajlar;

  • İşletmelerin kurumsal bir kimliğe bürünmesi,
  • Müşteriye önem vererek, müşteri sadakatinin sağlanması,
  • Çalışılanların yönetim sistemine dahil edilmesiyle, çalışan verimliğini attırması,
  • İşletmenin piyasadaki imajının artması,
  • İşletme sorunlarının daha hızlı çözülmesi,
  • Kaliteye yönelmek, kuralları belirlemek,
  • Sistematik yaklaşıma sahip çalışanların olması,
  • Rekabet gücüne katkı sağlamak,
  • Farklı pazarlara yönelmek,

Kaynakların daha etkin ve verimli kullanılması gibi,  işletmenin büyümesi için gerekli süreçlere sahip olarak sistematik bir şekilde avantajlar sağlamaktadır. ISO 9001 belgesiyle işletmenizin işleyişini sistemin koşullarına bağlayarak, disiplinli bir yönetim sisteminine geçebilirsiniz. Günümüz koşularında artan bilinçli müşteri kitlesine ulaşmak isteyen işletmeler hiç vakit kaybetmeden bu belgeyi almalıdırlar.

Belirtmek gerekir ki ISO 9001:2015 belgesini almak bu avantajlardan hemen yararlanacağınız anlamı taşımamaktadır. Bu avantajlardan yaralanmanın yolu etkili yönetim sistemiyle olmaktadır ve ISO 9001:2015 kalite yönetim sistemi ile hakkında fazla detaylar için adlbelge firmasını ziyaret edebilirsiniz.

Yazar Hakkında
Toplam 284 yazı
webwebi
webwebi
Webwebi, siz değerli okuyucusuna blog rehberliği yapabilmek adına 1 adım önden araştırıp bu bilgisi size sunan oluşumdur. işte o yüzden, web demeden webwebi (:
Yorumlar (5 yorum)
epidermis.com.tr
epidermis.com.tr Yanıtla
- 11:26

epidermis.com.tr izmir lazer epilasyon cilt bakim hizmetleri ve en iyi izmir lazer epilasyon merkezleri ile hizmet alabilirsiniz.

egitimdili.com
egitimdili.com Yanıtla
- 14:59

Eğitimdili sitesi çeşitli kategorilerde sınav alanında kaliteli içerikler sunarak öğretmen ve öğrencilere yararlı bir site olma yolunda ilerleyen kurumsal şirkete ait eğitim portalıdır.
egitimdili.com

elibos.com
elibos.com Yanıtla
- 18:56

elibos.com Antalya promosyon malzemeleri ve ürünleri en iyi anahtar sistemler

İnşaat projeleri
İnşaat projeleri Yanıtla
- 10:51

peyzaj bakım ve onarım hizmeti vermektedir.

İnşaat projeleri
İnşaat projeleri Yanıtla
- 11:53

alanlara yapılan peyzaj uygulamalarını içerir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara