Tiktok ve Instagram Fenomenleri Hakkında Merak Edilenler

Son zamanlarda Instagram ve Tiktok fenomeni pek çok isim sosyal medyadan geniş takipçi kitlelerine sahip olmaya başladı. Milyonlarca takipçisi bulunan bu Tiktok ve Instagram fenomenlerinin artışı ile beraber hayatları ve biyografileri de merak konusu oldu. Arama motorlarında yüzbinlerce kişi tarafından aratılan bu fenomenler hakkında en çok merak edilenler ise genellikle yaşı ve ne iş yaptığı oluyor.
Instagram ve Tiktok fenomenlerinin sayısında yaşanan bu hızlı artış her ne kadar fenomen kelimesinin ne kadar kolay elde edilebilir olduğunu düşündürse de talebin olduğu yerde arz da olur düşüncesi, bize başka alanlara yöneltiyor.
Bu Instagram ve Tiktok fenomenlerinin milyonlarca takipçisi olmasının yanı sıra kendilerini takip eden binlerce fanları var. Hatta çoğunun fan sayfası bulunuyor. Bu fenomenlerin boyuna, burcuna, kilosuna, kiminle sevgili olduklarına, ne iş yaptıklarına hatta nereden alışveriş yaptıklarına kadar pek çok detayın peşine düşüyor. Bu durum uzaktan bakıldığında her ne kadar saçma ve saplantı gibi dursa da bir gerçek.
Özellikle Tiktok fenomenlerinin gerek kendilerinin gerekse kitlelerinin yaş aralığının oldukça düşük olduğunu düşünürsek yapılan sorguların niteliği ve hacminin de tahmin edilenden daha fazla olduğunu görürüz.
Özellikle Tiktok fenomenlerinin herhangi bir işte uzman olmadıkları bir gerçek yani bir fenomen olmak istiyorsanız işe ilk olarak Tiktok’ta başlamanız gerekir. Sayfaya girip şöyle bir göz attığınızda şaşıracağınız pek çok ünlü görebilirsiniz.
Instagram fenomenleri göreve Tiktok fenomenlerinden takip edilebilirlik açısından daha iyi özelliklere sahip olabiliyorlar. Mesela Azad Yılmaz’ı ele aldığımız zaman kendisi her ne kadar belirli bir vasfa sahil olmasa da görsellik açısından takip edilebilir. Bunun dışında Tiktok fenomenlerinden olan Berke Juan’ı ele aldığımız zaman kendisinin takip edilebilece herhangi bir özelliğinin olmadığını görüyoruz.
Öte yandan biyografi yazılarının son zamanlarda giderek artmaya başladığını görüyoruz. Ancak bir biyografide olması gereken temel bilgilerin yer almadığı pek çok biyografi yazısı ve bunları yayınlayan pek çok site vardır. Öncelikle bir biyografide olması gereken araştırılan kişinin yaşıdır, daha sonra kim ve ne iş yaptığı önemlidir. Ardından eğitim bilgileri ya da kendisini ünlü kılan özelliği ile ilgili (örneğin bir şarkı yarışmasında ünlenen bir kişiyi ele alalım) bir bilginin yer alması gerekir.
İkinci tip biyografilerde ise araştırılan kişinin boyu, kilosu, burcu, sevgilisi gibi detaylara yer verilir. Bu, tamamen araştırmaya konu olan kişi hakkındaki aramalarla ilgili olabilir. Yani kişilerin araştırmak istediği kişiler hakkında tam ve donanımlı bir bilgi edinmeleri için bu tip bilgilerin de yer alması gerekir. Bu bilgiler birinci tip biyografilerden daha çok okunmakta ve daha da ilginci daha da çok araştırılmaktadır.
Biyografi yazıları, son zamanlarda haber sitelerinin arama sonuçlarını işgal etmesi ile iyice sıkıcı bir hal almaya başladı ancak haber sitelerinden arındırılmış bir biyografi sitesinde okunabilecek güzel biyografi siteleri de vardır. Bu sitelerde hem birinci tip hem de ikinci tip biyografi yazıları mevcuttur.
Öte yandan biyografi yazılarında Tiktok, Instagram ya da Twitter gibi fenomenlerinin yazıları da hem birinci tip hem de ikinci tip biyografi yazıları ile kaleme alınabilir. Buradaki temel ayrım talebin daha çok hangi tipe yöneldiği ile ilgilidir.

Yazar Hakkında
Toplam 284 yazı
webwebi
webwebi
Webwebi, siz değerli okuyucusuna blog rehberliği yapabilmek adına 1 adım önden araştırıp bu bilgisi size sunan oluşumdur. işte o yüzden, web demeden webwebi (:
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara