Maceralar dolu Popmundo!

Popmundo dünyanın her ülkesinden kullanıcısı olan internet üzerinden oynanan tamamen metin içerikli bir rol yapma oyunudur. Spelkultur i Sverige AB’nin geliştirdiği, Availo SE’nin sunucuları sağladığı “Popmundo” 2004 yılında halka açıldı! 2012 yılında büyük bir restorasyona giren Popmundo oyunun eski v1 denilen sürümünü ortadan kaldırıp yerine yepyeni bir v2 sürümü piyasaya çıkardı. Oyunun konusu müzik yapmaktır. Yani konserler ayarlayıp turnelere çıkmak, single albüm çıkartmak, klip çekmek ve bunun gibi aklınıza müzik kariyeri ile ilgili gerçekçi ne geliyorsa hepsi Popmundo’da mevcut! Ancak Popmundo sadece bununla sınırlı kalmıyor!

Popmundo’da aynı zamanda şirket yönetebilir, suç dünyasında yer alıp suç işleyebilir (hırsızlık, kundakçılık, banka soygunu vb..) ve polislik yapıp suçluları tutuklayabilir, doktor olup hasta olan hastaları iyileştirebilirsiniz. Oyunda şuanda aktif 22 dil, 49 şehir ve 17 tane genre bulunmaktadır. Genrelere örnek olarak Rock, Blues, Hip Hop, Elektronika vs.

popmundo1

Oyunda VIP üyelik sayesinde CEO olup mekân düzenleyebilirsiniz. Birbirini seven çiftlerin nikahlarını kıyabilirsiniz. Profil sayfanızdan bloglar yazıp içinizi dökebilirsiniz! Ve sadece VIP üyelerde bulunan cep telefonları sayesinde başka şehirdeki arkadaşlarınızı arayabilirsiniz!

Ben ve eşim size bu rehberde Popmundo’yu anlatmaya çalıştık. Aşağıda oyundaki isimlerimiz ve kimlik numaralarımız yer alıyor!

Alphand Oudot      ID NUMARASI: 445363

Alysha Erkan         ID NUMARASI: 2452688

Oyundan Görseller :

popmundo2
popmundo3
m5bD6Z

Yazar Hakkında
Toplam 280 yazı
Ertugrul
Ertugrul
Yorumlar (3 yorum)
Mehmet
Mehmet Cevapla
- 13:50

Eskiden ne oynardik yillarin eskitemedigi popmundo :)))

ahmetonur1
ahmetonur1 Cevapla
- 13:51

Bende oynardim eskiden ID: 2642040

deniz
deniz Cevapla
- 13:51

bu oyun bi efsane…! :DD

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara