Marka değerinize Facebook’un katkısı

Bugün dünya nufüsunun (7,1 milyar) yaklaşık 5 te 1’ini ele geçirmiş olan Facebook yaklaşık 1,3 milyardan fazla kullanıcısı ile artık bir sosyal medyadan da daha ötesi. Üstelik kullanıcılarının %64’ü (Yaklaşık 832 Milyon Kişi) Facebook’u her gün ziyaret ediyor.

Facebook’u bugün etkili kullanarak yani alakalı ve ilgi çekici fotoğraflar, videolar ve bağlantılar kullanıldığında hatta ve hatta Facebook Reklamları yeni müşteriler bulmak ve marka sadakati oluşturmak için son derece güçlü bir araç haline gelmiş durumda.

Akıllı telefon kullanımının arttığı her geçen gün Sosyal medya da o kadar hızla yayılmakta ve artık bir çok marka müşterilerine sosyal medya üzerinden iletişim kurmaktadır. Çünkü tüketiciler (kullanıcılar) işlerini pratik halletmenin peşindedirler, diyelim Facebookta bir ürününüz gözüktü ve fiyatı sorulacak. Tüketicinin sitenize girip mail atmasını veya sizi aramasını beklemeyin ! Ya fotoğrafınızın altına ” fiyat? ” yazacaktır yada ” Direkt Mesaj ” gönderecektir. Bu sebeple sosyal medya da sürekli aktif olmalı ve markanızı değerli kılacak bu gelişmelere ortak olmalısınız.

Peki nasıl Marka Bilinirliğinizi Arttıracaksınız ?

Marka bilinirliğinizi arttırmak için aşağıdaki maddeleri uygulayarak Facebook’un katkısından yararlanabilirsiniz;

 • Sayfa Oluşturun: Sayfalar, işletmenizin Facebook’ta bir mağazası gibidir. Bu sayede işletmenizi beğenen kişilerle kolayca etkileşime geçebilirsiniz.
 • Tanıtıcı Video Oluşturma: İnsanların markanızla bağlantı kurmasına ve markanızı hatırlamasına yardımcı olacak ilgi çekici videolar oluşturun.
 • Müşterilerinize Benzeyen Kişiler Bulun: Benzer Hedef Kitleler sayesinde müşterilerinizle veya Sayfanızı beğenen insanlarla ortak özelliklere sahip kişilere Facebook’tan erişebilirsiniz.
 • İnternet Sitesine Tıklama Reklamları: İnsanları internet sitenizdeki herhangi bir sayfaya yönlendirecek Facebook Reklamları yayınlayın.
 • Facebook Ölçümleri Hakkında Temel Bilgiler: Ölçüm araçlarımız, işletmenizi hangi tip insanların beğendiğini ve insanların reklamlarınıza nasıl tepki verdiğini anlamanıza yardımcı olur.

Yazar Hakkında
Toplam 284 yazı
webwebi
webwebi
Webwebi, siz değerli okuyucusuna blog rehberliği yapabilmek adına 1 adım önden araştırıp bu bilgisi size sunan oluşumdur. işte o yüzden, web demeden webwebi (:
Yorumlar (3 yorum)
Baran
Baran Yanıtla
- 23:53

Merhabalar, şu konuyu merak ediyorum: facebook üzerinden hitleri google nasıl karşılıyor acaba? Hitlerinin büyük kısmı sosyal medyadan gelen site dezavantajlı mıdır? Teşekkürler şimdiden

  webwebi
  webwebi Yanıtla
  - 10:28

  Merhaba, bugüne kadar okuduğum Google kaynaklarında hiç öyle biz dezavantaja rastlamadım. Google ‘un bu yönde politikaları var ve politikalarıma uygun sitenin tanıtımı yapılıp trafik çekilebilir diyor. Günümüzde de bence en masum trafik kaynakları sosyal medya kanalları diyebilirim.

Saffet
Saffet Yanıtla
- 13:31

Merhaba, güzel paylaşımınız için teşekkür ederim. Bence de günümüzde artık markaların sosyal medya ve elbette facebook u muhakkak etkin kullanmaları gerek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara