Facebook açma ve kayıt işlemleri

Belki de bu yazım sizin için bir başlangıç… 

Öyleki dünyada 1,2 Milyar kişinin kullandığı dünyanın en büyük sosyal topluluk platformu kısaca sosyal medyası Facebook hesabınız yok ise basit bir şekilde hesabınızı oluşturabilirsiniz.

Facebook, bahsettiğimiz gibi şu an dünyanın en aktif kullanılan sosyal medyası. Facebook sayesinde bir çok iş,arkadaş,akraba ve sosyal çevrenizden tanıdığınız insanlara erişebilirsiniz ve onların paylaşımlarını görebilir sizde onlarla paylaşımda bulunabilirsiniz.

Facebook hesabı açarak siz de arkadaş çevreniz ile, gündeme ait bir görüşünüzü veya kendinizin herhangi bir anlık durumunu saniyeler içinde paylaşabilirsiniz. Sadece metin mi elbette hayır; Facebook ile fotoğraf ve video da paylaşabilir hatta ve hatta gelinen son süreçte Facebook üzerinden canlı yayın bile yaparak arkadaşlarınıza en güncel halinizi anlık olarak paylaşabilirsiniz.

[notice]Dediğimiz gibi dünya Facebook kullanıyor sizde bu ortama uzak olmayın ![/notice]

Facebook hesap açma işlemi:

  • Facebook giriş sayfasını ziyaret edeniz. ( facebook.com )
  • Hemen giriş sayfasından hem açmış olduğunuz hesaba erişebiliyorsunuz hemde ” Hesap Aç” yazısının altında yer alan; Ad, Soyad, Mail, Şifre, Doğum tarihi ve Cinsiyet bilgilerinizi vererek ” Hesap Aç ” butonuna basarak hesabınızı oluşturabilirsiniz.
  • Bir sonraki adımda vermiş olduğunuz mail adresi veya yerine verebileceğiniz cep telefonuna gelen doğrulama kodu ile hesabınızı aktive edebilirsiniz.
  • Hesap aktive adımını tamamladıktan sonra, ilk etapta profil fotoğrafınızı koyup hakkınızda sayfanızı doldurarak arkadaşlarınıza kendinizi tanıtabilirsiniz.

Facebook’ta arkadaşlarımı, tanıdıklarımı nasıl bulurum diyorsanız;

Öncelikle anasayfa da üst tarafta arama menüsünden yola çıkarak isim aratma seçeneği ile arayabilirsiniz. Ayrıca siz bir kaç arkadaş çevresinden başlayın devamında size Facebook bol bol karşınıza tanıyor olabileceğiniz kişiler sekmesinden tanıdıklarınızı arkadaş eklemek için size sunacaktır.

Facebookta başka neler yapabilirim diyorsanız, cevap olarak her şey diyebiliriz. Herhangibi bir başka sosyal medya kanalından eksik bir özelliği bulunmayan Facebook tabir caizse adete tüm sosyal medya platformlarının özellik olarak hepsinin birleşmesi diyebiliriz.

Facebookta bir grup kurabilir veya bir gruba dahil olabilirsiniz. Gruplar sayesinde belli bir konu çevresinde topluluk halinde görüş belirtebilir veya duyuru yapabilirsiniz.

Facebook sayfaları ile beğendiğiniz kişiler, politikacılar, ünlüler, markalar vs. aklınıza ne geliyorsa Facebook sayfalarını bulup takip edebilirsiniz.

Facebook açma işlemi hakkında ve facebookta ilk olarak neler yapılabilir konusunda özet bilgi vermiş olduk, umarız faydası olur. Facebook’u ben cep telefonuma nasıl indirip kullanırım diyorsanız ” play.google.com/facebook ” bağlantısı üzerinden android telefonunuza facebooku indirebilirsiniz.

Yazar Hakkında
Toplam 284 yazı
webwebi
webwebi
Webwebi, siz değerli okuyucusuna blog rehberliği yapabilmek adına 1 adım önden araştırıp bu bilgisi size sunan oluşumdur. işte o yüzden, web demeden webwebi (:
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara