Merkezi Hastane Randevu Sistemi

Türkiye de sağlık sektörüne yatırımlar hızla yükseliyor. Artık hastanelerde kapı nlerinde saatlerce sıra beklemenize gerek kalmayacak. Sağlık Bakanlığı Türkiye’de daha etkin ve verimli bir şekilde sağlık hizmetlerine ulaşılması amacı ile Sağlıkta Dönüşüm Projesi’ni başlatmıştır ve bu program kapsamındaki geliştirme çalışmaları da hızla devam etmektedir. Bu projenin en önemli çalışmalarından biri de Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS)‘dir.

Peki, Merkezi Randevu Sistemi Nedir?

Merkezi Hastane Randevu Sistemi (kısaca MHRS); vatandaşların Sağlık Bakanlığı’na bağlı bir çok hastaneler ile ağız – diş sağlığı merkezleri için Alo 182 hattından Merkezi Hastane Randevu Sistemi’ni arayarak veya web üzerinden kendilerine istedikleri hastane ve hekimden randevu alabilecekleri bir sistemdir.

Sağlık bakanlığının bu proje ile en büyük amacı, hastanelerde daha iyi bir planlanma yaparak vatandaş ve hasta memnuniyeti arttırmak, hastanelerde uzun uzun oluşan kuyrukların azaltılması.

Randevu Alma Yolları?

Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) adlı siteyi ziyaret ederek, il ve ilçe seçiminizi yaparak bulunduğunuz yerdeki hastane bilgilerine erişip Randevu talebinde bulunmak için gerekli bilgilere erişebilir, yapmış olduğunuz tahlil sonuçlarına bakabileceğiniz bağlantılara erişebilirsiniz.

  • Alo 182 yi Arayarak;

Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından direkt 182 numarasını tuşlayarak Sağlık Bakanlığı Merkezi Hastane Randevu Sistemi aranır.

Çağrıyı karşılayan operatöre randevu talebinde bulunulan vatandaşın T.C. kimlik numarası verilir ve operatör de vatandaş ait kimlik bilgilerini doğrular.

Vatandaş randevu talebinde bulunduğu hastane, poliklinik ve hekim bilgilerinden en azından hangi polikliniğe gideceğini operatöre bildirdikten sonra, operatör uygun tarih ve saat dilimlerini vatandaşa iletir.

Vatandaş da kendine uygun olan zaman seçimini yaparak randevusunu alır.

  • İnternet üzerinden’den;

Vatandaşlar,  “Online Randevu Sistemi” aracılığıyla da randevu alabilirler.

Vatandaşlar, randevu almak istedikleri Merkezi Hastane Randevu Sistemi kapsamında olan hastanelerin internet sitelerindeki “Online Randevu” linkine basarak, “Vatandaş Giriş” ekranından kayıt oluşturup randevu alabilmektedirler.

Yazar Hakkında
Toplam 278 yazı
webwebi
webwebi
Webwebi, siz değerli okuyucusuna blog rehberliği yapabilmek adına 1 adım önden araştırıp bu bilgisi size sunan oluşumdur. işte o yüzden, web demeden webwebi (:
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara