Twitter’ın yeni özelliği : “Anlar”

Sosyal medya platformları arasında en popüler ikinci (birinci, Facebook) ağ olan Twitter yeni bir özelliği ile yeniden gündemimizde.

Kendi resmi blogu üzerinden tanıtımını yaptığı “Anlar” (İngilizce: Moments) özelliğini keşfetmeye hazır mısınız? Twitter sosyal medya da lideri kovalamaya yaptığı yeniliklerle devam ediyor. Yapmış olduğu bu özellik ile kullanıcı sayısını arttırmak ve var olan kullanıcılarına farklı deneyimler yaşatmayı planlayan firma daha bir çok yeniliği de yapacak gibi gözüküyor.

Dün itibari ile yayına alınan “Moments – Anlar” özelliği de yeniliklerden biri. Bildiğiniz gibi Twitter gündemi çok yoğun olan ve özellikle de çok fazla kişi takip ediyorsanız hızlı bilgi akışının olduğu bir platform. Bu nedenle bir çok tweeti göremiyor ve takip edemiyor olabilirsiniz ( çok doğal (: ). Anlar özelliği sayesinde artık gündem yaratan ve en çok ilgi gören tweetler hakkında bilgi sahibi olabileceksiniz.

Çok Yakında Türkiye de !

Twitter, kendi blogunda  “Anlar” özelliğini şu şekilde tanıtıyor:

Her gün milyonlarca Tweet atılıyor ve bu Tweet’ler arasında Twitter haricinde başka hiçbir yerde göremeyeceğiniz şeyler mevcut: dünya liderleri ile ünlü isimlerin aralarındaki diyaloglar, meydana gelen olayları anında tweet atarak bildiren vatandaşlar, kültürel paylaşımlar, oynanan muhteşem maça dair canlı yorumlar ve daha da fazlası…

Hangi hesabı takip ettiğinizin hiçbir önemi olmaksızın, “Anlar” özelliği ile Twitter’da yayılan haberleri takip edebilirsiniz. Bunun için “Anlar” isminde olan yeni sekmeyi ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

Şimdilik sadece Amerika’da aktif olan bu özelliği Çok yakın zamanda Türkiye’de de kullanabileceksiniz.

Yazar Hakkında
Toplam 284 yazı
webwebi
webwebi
Webwebi, siz değerli okuyucusuna blog rehberliği yapabilmek adına 1 adım önden araştırıp bu bilgisi size sunan oluşumdur. işte o yüzden, web demeden webwebi (:
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara