Twitter hesabı nasıl silinir

Bu yazımızı okuduğunuza göre twitter artık sizi memnun etmiyor. 140 karakterlik metin paylaşımı şeklinde ortaya çıkan dev sosyal ağdan çıkmak mı istiyorsunuz? Aşağıdaki adımları takip ederek hesabınızı kapatabilirsiniz.

Öncelikle şunu belirtelim ki twitter hesabınızı kapatmanız için hesabınıza bilgisayar üzerinden bağlanmalısınız çünkü akıllı telefon veya tabletler üzerinden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz. Hemen bilgisayarınızın başına geçin ve twitter.com üzerinden hesabınıza giriş yapınız. Giriş yaptıktan sonra aşağıdaki linke tıklayarak doğrudan hesabı kapatma sayfasına yönlenmiş olacaksınız.

[button url=”https://twitter.com/settings/accounts/confirm_deactivation” target=”_blank” size=”large” arrow=”right”]Twitter Hesap Silme Adımına Geçmek İçin Tıklayınız[/button]

 

 

Eğer işlemleri adım adım yapmak isterseniz;

  • Hesabınıza girdikten sonra profil resminize tıklayıp “Ayarlar” a tıklayınız.
  • Açılan sayfada hesap başlığı altında en altta “Hesabı Devre Dışı Bırak” şeklinde ifade bulunmakta.
  • Buraya tıkladığınızda yukarıda link olarak verdiğimiz yere yönlenmiş oluyorsunuz.
  • Açılan sayfada ‘Bu bir elveda mı?’ başlıklı bir sayfa ile karşılaşacaksınız ve hesabınızı silmeden önce bilmeniz gereken kısımları dikkatlice okumanızda fayda var. Ardından ‘@_____ isimli kullanıcıyı devre dışı bırak.’ etiketli düğmeye tıklayın. Böylelikle Twitter hesabınızı başarıyla silmiş olacaksınız.

[notice]Eğer 30 gün içerisinde hesabınızı ziyaret ederseniz hesabınızı silinmeden geri almış olacaksınız. Ama yukarıdaki işlemlerden sonra 30 günlük süreçte de hesabınıza tekrar girmediğiniz taktirde hesabınız kalıcı olarak silinecektir.[/notice]

[error]Hesabınızı silmeden önce son hatırlatmalar: [/error]

  • Hesabınızı kapadıktan sonra 30 günlük süre içinde hesabınıza tekrar giriş yaprak hesap silme işlemini iptal edebilirsiniz. 30. günün sonunda hesabınız kalıcı olarak silinir.
  • Hesabınız kalıcı olarak silindikten sonra geri getirilmesi mümkün değildir.
  • Kullanıcı adınızı değiştirmek için hesap silmenize gerek yoktur. Ayarlar sayfasından bu değişikliği kolayca  yapabilirsiniz.
  • Hesabınızı silmeden önce Twitter Arşivinizi alarak şimdiye kadar ki kullanımlarınıza ait tüm veriyi twitter üzerinden indirebilirsiniz. Bunun için ilk başta ayarlardan girdiğimiz hesap ayarlarında hesabı devre dışı bırak başlığının hemen üzerinde “Arşivini İste” şeklinde bir buton bulunmakta. Önce twitter geçmişinizi kaydedip sonradan hesap silme işlemine de devam edebilirsiniz.

Yazar Hakkında
Toplam 274 yazı
webwebi
webwebi
Webwebi, siz değerli okuyucusuna blog rehberliği yapabilmek adına 1 adım önden araştırıp bu bilgisi size sunan oluşumdur. işte o yüzden, web demeden webwebi (:
Yorumlar (1 Yorum)
Hava kilidi
Hava kilidi Cevapla
- 22:23

Teşekkür ederim twitter hesabımı silmem gerekiyordu makalenizle silebildim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara