Twitter’a artık Türkiye’den de reklam verilebilir

Evet arkadaşlar Twitter, dün itibari ile direkt reklam verme özelliğini Türkiye’deki kullanıcılarının da hizmetine sunmuş oldu.

2013 yılında kullanıma giren Twitter Ads, son dönemde kullanım oranını artırmak için birçok adım atıyordu. Yapılan açıklamada ‘self-servis reklamcılık’ olarak da anılan bu özelliğin 200’ü aşkın ülke ve bölgede 15 farklı dilde hizmet verdiğinin altı çizildi. Bu diller arasında Türkçe tam olarak yer almıyor. Yani reklam verirken fark edersiniz Türkçe desteği yarı yarıya gibi bir şey.

Türkiye’deki kullanıcıların kendi hesapları üzerinden verebileceği reklam seçeneklerini aşağıdaki görselden görebilirsiniz. Burada birşeyi hatırlatmak istiyorum, Reklamlara kayıt olurken sizden ülke seçmeniz istiyor ve orada Türkiye’yi seçerken dikkat ediniz çünkü bu ayar bir daha değiştirilemiyor. Ayrıca Türkiye ‘yi seçtiğinizde para biriminiz yine de Euro olacaktır bunun da bilgisini paylaşmış olayım.

Twitter Reklamlarına kayıt olmak ve reklam vermek için, ads.twitter.com adresini kullanabilirsiniz. Nasıl yapacağınız konusunda fikriniz yoksa aşağıdaki bağlantıdan bu konuda fikir alabilirsiniz.

[slogan align=”center”]Tavsiye yazı: Twitter Reklamlara Nasıl Kayıt Olunur?[/slogan]

twitter-kampanya-secenekleri

 

Yazar Hakkında
Toplam 242 yazı
webwebi
webwebi
Webwebi, siz değerli okuyucusuna blog rehberliği yapabilmek adına 1 adım önden araştırıp bu bilgisi size sunan oluşumdur. işte o yüzden, web demeden webwebi (:
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara