Metin2 PVP Level Kasma

emek-serverler Çoğumuzun ilk göz ağrısı olan Metin2 dur durak bilmez bir şekilde büyümeye devam ediyor. Sürekli eklenen PVP Serverler, ekipmanlar, haritalar ve benzeri yenilikleriyle sürekli ön planda kalmayı başardığı için oyuncuları da hiç eksik olmuyor. Peki, bu kadar yenilikli ve bol oyunculu bir oyunda kim önde olmak istemez ki? Hadi gelin sizi diğer oyuncuların bir adım önüne geçirecek olan birkaç bilgiyi paylaşalım.

Bildiğiniz gibi Metin2’de çoğu ülkenin resmi sunucuları dışında da özel sunucular vardır. Bu resmi sunucular dışında kurulan Metin2 PVP serverler size farklı alternatifler sunmaktadır. Kısacası istediğiniz ayarda bir sunucu bulmak en fazla 5 dakikanızı alacak bir süreçtir. İstediğimiz bir ayarda sunucu bulduktan sonra hadi başlayalım artık oyunumuza. Oyunumuza başlarken bize verilen 3 krallıktan birini seçtikten sonra karakterimizi yaratmaya başlayabiliyoruz. Oyunda seçebileceğimiz 4 adet sınıf mevcuttur. Bunlar Savaşçı, Şaman, Sura ve Ninjadır. Karakterimizi seçtikten sonra hadi başlayalım oyunumuza.

Oyunumuza başladığımız seviye çoğunlukla sunucudan sunucuya değişir. Bazı sunucular minimum, bazıları maksimum seviyede bazıları ise ikisinin ortasında bir sayıda başlatabilir. Ama genellikle editsiz PVP serverler karakterimizi 1. Seviyeden başlatır. Karakterimizi kasmaya gelecek olursak önemli birkaç noktamız vardır. Diğer moblara göre daha çok tecrübe veren gruplar ve seviye farkı. Bir mobu keserken aldığınız tecrübe karakterkiniz ile aranızdaki seviye farkına göre hesaplanır. Örneğin karakterinizin 15 veya daha altında bir seviyede bir canavarı keserseniz neredeye hiç tecrübe gelmez, karakterinizin seviyesinin üstünde mob keserseniz o canavardan normalden daha fazla tecrübe kazanırsınız. Ama bunun da bir sınırı vardır. Kendi seviyenizin 20’den daha yüksek  farkla bir mobu keserseniz alacağınız tecrübe ise çok daha düşük olur.

Önerilen kasma yerlerine gelince

1-10 level arası 1. köydeki yabani hayvan grupları,

10-20 level arası 2. Köydeki beyaz yeminli grupları,

20-30 level arası ejderha vadisindeki mistikler,

30-45 level arası ejderha vadisinin ortasındaki siyah orklar,

45-60 level arası çöldeki örümcek zindanı 1.katında bulunan gruplar,

60-75 level arası örümcek zindanı 2.kat sonu grupları,

75-90 level arası girişi vadide bulunan sürgün mağrası grupları,

90-105 level arası ise ister sürgün mağrası 2.katındaki gruplar veya 90 haritalarındaki moblarla kasılabilirsiniz.

Yine dikkat etmemiz gereken birkaç nokta vardır burada. İlk olarak siyah orkların verdiği tecrübe yüksek olmasına rağmen çok güçlü oldukları için genellikle grup oluşturularak kesilmesi önerilir. 60lvlda önerilen örümcek zindanının 2.katına giriş ise geçiş bileti ile mümkündür. Bunu görevlerden veya ejderha parası karşılığı temin edebilirsiniz. 75inci seviyede ise sürgün mağrasına girmek için kan taşı gereklidir. Bunu da aynı şekilde oyun içi görevlerden veya ejderha parası ile temin edebilirsiniz. Tabi ki oyun içi ticari amaçla kurulan pazarlardan da alabilirsiniz. Yeterince Yang’ınız varsa elbette!

Yazar Hakkında
Toplam 280 yazı
Ertugrul
Ertugrul
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara