ReklamStore Reklamları

Merhabalar,

Sitenize reklam alabileceğiniz sitelerden biride ReklamStore’ dir.

Yine sizlere copy-paste bilgileri değil de kendi yaşadığım tecrübeleri aktaracağım;

ReklamStore’ u birkaç aydır kullanıyorum. Bana cazip gelen kısmı ödeme alt limiti olmuştu. Bugün bir çok yayıncı ağı sitelerinde ödeme alt limiti min. ort. 50$ ve 100 TL olarak yer almaktadır. Ancak bu sitede ödeme talep alt limiti 30 TL dir.

Çoğu reklam firmalarında olduğu gibi burada da ödeme sistemi kazanılan ay eğer alt limiti tamamlamış olursa talepte bulunuyorsunuz. Bu kazançlarınız bir sonraki ayın 30’unda ödenmiş oluyor. (Buna finansal olarak “net 30 ödeme sistemi” de denir.)

Peki alt limite bakiye yetmezse bakiyeniz sıfırlanıyor mu ? Tabi ki de hayır. 10-15 farklı reklam yayıncı ağına üyeyim hiçbirinde böyle bir durum yok. Hepsinde devir sistemi var.

Yönetim panelinizden yine birkaç site ekleye bilirsiniz. Sitelerinizin bakiyesi AdHood da olduğu gibi değil toplam genel bakiye olarak değerlendirilir.

Gelelim Kazanç Kısmına:

Açıkça söylemek gerekirse 1 ayda 3 lira kazandım (: Ama tıklanma oranlarım düşüktü. Yinede ortalama olarak size ay ve güne göre değil de genel istatistik bilgilerimi paylaşacak olursam:

Tablo 1:

rs-istatistik-1

 

Tablo 2:

rs-istatistik-2

 

Öncelikle burada anlatmak istediğim durumdan bahsedeyim; Kazanç reklama göre çok değişken !

Şimdi tabloları inceleyecek olursak. Birinde tüm zamanlar birinde de son 1 hafta yer almaktadır.

Tıklama oranına bakacak olursak 33 tıklamaya 1,06 TL vermiş. Bu hesaba göre 127 tıklamanın karşılığı 4,08 TL dir. Ancak baktığımızda 3,11 TL gözükmektedir. Yani sabit kazancın olmadığı bir durum var ortada.

AdHood reklamlarından yazımda bahsetmiştim tıklama başına 0,1 TL veriyor diye. Bu istatistik bilgiye göre AdHood Reklamları 12 TL civarında kazandırıldı ancak göründüğü gibi 3,11 TL kazanılmış oldu.

Görülen tablolara göre şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki ReklamStore tıklama başına ort. 0,025 TL yani AdHood reklamlarının tık başına 4 te 1 i kadar kazandırıyor.

Artısıyla eksisiyle ReklamStore reklamları hakkında tecrübelerimi paylaştım.

Biraz da ben araştırayım üye olayım derseniz:

www.reklamstore.com

Yazar Hakkında
Toplam 280 yazı
Ertugrul
Ertugrul
Yorumlar (1 Yorum)
Pingback: AdHood Reklamları | webwebi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara