SEO Çalışmaları ile İşletmenizi Masrafsızca Büyütün

Dünyada en sık kullanılan arama motorlarından birisi olan Google, internet üzerinde kurulmuş tüm web sitelerinin içinde bulunduğu bir algoritmayla çalışmaktadır. Ürettikleri bu algoritma, daha çok tıklanan ve ziyaret edilen web sitelerinin, araştırmanın ilk sayfalarında çıkmasını sağlamaktır.

Bir site Google içinde hangi oranla ön plana çıkarsa o kadar da tercih edilir. İşte SEO çalışmalarının ne denli gerekli olduğunu ve iş hacminizi büyütecek etkiyi nasıl göstereceğini böylece anlayabilirsiniz. Anahtar kelimelerin sitenizle bağdaştırılması ve Google üzerinde tanımlanarak, aratılması sonucunda müşterilerinizin karşısına web sitenizin çıkması rahatlıkla sağlanmaktadır.

Sitenizin Daha Çok Müşteri Çekmesini Sağlayın

Web siteniz içindeki yazıların ve içeriklerin, mutlaka yaptığınız işle ilgili şekilde düzenlenmesi gerekir. Bu işlemler için bir SEO uzmanı unvanlı kişiye ihtiyaç duyacaksınız. Aydınkaydı.com sitesi üzerinden müşterilerine hizmet veren, web gelişim uzmanlarının çalıştığı şirket, sizlerin web sitelerini inceleyerek düzenlemeler öneriyor. Bu düzenlemeleri sizler için gerçekleştirerek, web sitelerinizin kısa sürede yükselmesini de sağlıyor. Bursa SEO alanında uzman kadrosu sayesinde farklı alanlardaki hizmetlerini de müşterilerine sunmaktadır.

Diğer Web Siteleriyle İletişim Kurun

Diğer forumlar ve web siteleriyle ortak bir hareket geliştirmek, web tasarım ve SEO uzmanlarının alanıdır. Anahtar kelimelerle süslenmiş kaliteli yazıların, farklı forumlarda ve web sitelerinde yayınlanması sayesinde, sizin hizmetiniz ve ürününüzle ilgilenen müşterilerin web sitenize gelmesini sağlayabilirsiniz.

 • Web sitesi içindeki tüm SEO çalışmaları tamamen bittikten sonra site dışı optimizasyonlara geçilir.
 • Site dışı optimizasyonlar arasında, Backlink çalışmaları da vardır. Bu çalışma forum ve web sitelerinin, hizmetle ilişkilendirilmesi demektir.
 • Site içi SEO kontrolü ve uyumluluğu konusunda da çalışmalar yapılarak, sitenin tam uyumuna dikkat edilir.

Sitenin hızlı şekilde cevap vermesi ve yüklenmesi potansiyel müşterilerin dikkatinden kaçmayacaktır. Yavaş yüklenen ve hiçbir şekilde güven vermeyen sitelerden insanlar alışveriş yapmayı reddeder.

Sosyal Medya Hesaplarınız Aracılığıyla Ünlenin

Sosyal medya hesaplarınız, internet sitelerinizi işaret ederek, müşteri ve ziyaretçi çekmenizi sağlayabilir. Bu durumda yapmanız gereken bir SEO danışmanıyla görüşmektir. SEO danışmanları;

 • Web sitelerinizle sosyal medya hesaplarınız arasında iletişim kurar.
 • Bu iletişimin sağlamlığını test eder.
 • Denemeler yaparak, sitenize kaç kişinin sosyal medya hesapları üzerinden geldiğini denetler.

Geliştirilebilir seçenekler arasından en mantıklı olanlardan birisi sosyal medyadır. Serbest olarak dağılmış olan Pazar portföyüne rahatça ulaşmanızı sağlayan sosyal medya kullanıcılarını internet sitenize çekmek ve sonrasında da satın alma davranışına teşvik etmek son derece kolaydır.

Yerel SEO Çalışmasının Önemi

Taşınamaz bir hizmet satımı yapıyorsanız, emlakçılık, aşçılık, cafe işletmeciliği gibi, bu durumda sitenizdeki SEO çalışmalarını yerel ağda yapmanız çok daha önemlidir.
Sizlerden ayağınıza gelerek hizmet almak zorunda olan müşterilerinize ulaşmanız beklenir.

 • Yerel ağlardaki sizinle benzer hizmetler veren işletmelerin stratejilerini belirlemek,
 • Karşı strateji üreterek, Google işletmeler hesabının aktif edilmesi,
 • İnternet üzerinden araştırma yapıldığında,
 • Web sitenizin ve işletme profilinizin açılması gibi farklı geliştirme seçenekleri sayesinde,
 • Yerelde olan total müşteri profilinizi,
 • İşletmenizi ziyaret etmek için harekete geçirebilirsiniz.

İnternet üzerinden, işletmenizin yakınında olan kişilerin karşısına çıkarak, kararlı alıcılarla iletişime geçebilir ya da kendinizi ve işletmenizi tanıtabilirsiniz.

SEO Uzmanı Ne Yapar?

SEO uzmanları, Aydınkaydı.com sitesi bünyesinde çalışarak, SEO danışmanı sıfatıyla görevler gerçekleştirmektedir. Sitelerin en iyi şekilde performans vermesinden, en çok aratılan olarak üst sıralara çıkmasına kadar farklı alanlarda hizmet sağlayabilirler. Müşterileri için önemli olan bu sitelerin güvenilirliğidir. Güvenilir olan web sitelerinden alışveriş yapmayı tercih eden kişiler, daha çok tıklanan hizmetlerden faydalanırlar.

Yazar Hakkında
Toplam 256 yazı
webwebi
webwebi
Webwebi, siz değerli okuyucusuna blog rehberliği yapabilmek adına 1 adım önden araştırıp bu bilgisi size sunan oluşumdur. işte o yüzden, web demeden webwebi (:
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×

Bir Şeyler Ara