SEO İhtiyaçlarının 5 Nedeni

elit-seoTeknoloji günden güne gelişirken Bilgi Teknolojileri ve Search and Result kavramı da yerinde durmuyor tabi ki, Hele ki bilgiye ulaşmak bir imlecin ucunda ise…

Herhangi bir ürünü,hizmeti referansları yada bilgiyi aramak için kullanılan iki tık ötesinde insanlar ulaşılabilmeyi hatta ulaşılmaktan ziyade ön saflarda yer almayı hedeflemişlerdir. ( Tabi bu süresi hızla geçiyorum çünkü arama motorları bir anda pazar da büyük bir pay elde etti.)

İnternette sörf yapanlar bile arama – sonuç ilişkisini kavramak için en iyi niteliği, en iyi sistemi bulmayı hedeflerler, İnternet Dünyası büyük bir çöp yığına haline gelsene de, Doğru bilgiyi Doğru kişilere ulaştıran  Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Kavramı işte imlecin ucundaki bilgiyi eleme mantığı ile süzerek insanlara ulaştırmayı hedeflemiştir.

Yani Google,Yandex,Bing gibi arama motorları bu kos koca alemde çöplerden sizi kurtatarak,aradığınız asıl hedefe, üstelik doğru bilgiyi sunmak için Algoritmalarını geliştirmektedirler. SEO dediğimiz olay işte bu nokada devreye girmektedir.

Bir tarafta google,bir tarafta aynı sektörde bile Milyarlarca site,Bu Milyonlarca sitenin tek hedefi ise Google aramalarında ilk sayfada olabilmek,Google ise  bu siteler arasından bir seçim yapmak zorunda, içlerinden iyi olanları seçmek,kötü olanları elemek için SEO dediğimiz kavramın gelişmesine sebep oldu.

Kullanılan dilin özgün ve sitenin amacına göre hizmet etmesi: Genelde bizim ülke de asla dikkat edilmeyen bir kural, rent a car hizmeti veren firma,ingilizce yabancı dil hizmetini de koyabiliyor. Site hangi sektör için açıldıysa o sektörde hizmet etmeli,

Başlık,Açıklama,Anahtar Kelimenin girilmesi : web sitelerinin olmazsa olmaz eskimeyen kurallarından birisidir. Google botları web sitesini ziyaret ettiklerinde Açıklama,Anahtar kelime ve başlığa dikkat edenler bunların olması ilk sayfalarda yer almasına yada gerilemenize sebep olan bir etkendir.

Sosyal medya bağlantıları,artık Facebook,Twitter bile sıradan bir sosyal medya aracı oldu,instagram,yelp,google plus gibi alternatif kanallar sosyal medya için etken kanallardır. Bunları da kullanmalısınız.

Eğer bütün bunlara vakit ayıramam diyorsanız, http://www.elitseo.com/  gibi SEO firmalarından, web sitenizi analiz etmelerini talep edebilirsiniz.

Yazar Hakkında
Toplam 274 yazı
webwebi
webwebi
Webwebi, siz değerli okuyucusuna blog rehberliği yapabilmek adına 1 adım önden araştırıp bu bilgisi size sunan oluşumdur. işte o yüzden, web demeden webwebi (:
Yorumlar (1 Yorum)
Elka Seo
Elka Seo Cevapla
- 17:39

bu güzel paylaşım için teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara