Kişisel Blog Sahibi Olmak

[dropcap style=”dark”]E[/dropcap]ğer kişisel bir bloğum olsun mu veya olsun ama nereden başlayacağım diye karmaşa içinde iseniz en azından şu an en doğru sayfadasınız diyebilirim. Bloglama ile alakalı bir çok yazı yazdım bu sefer bunlar arasından son zamanlarda popülaritesi artan ” Kişisel Blog ” hakkında biraz daha bilgi vermek istedim ve vereceğim bir referans da size yol gösterecektir diye düşünüyorum.

usluer-blog

Kişisel blog adı üzerinde sizi en iyi ifade eden bireysel bilgi, beceri ve tecrübelerinizi aktarabileceğiniz bir platformunuz olacaktır. Kişisel bloğu teknoloji yokken tutmuş olduğumuz günlüklerin biraz daha genişletirmiş hali ile internet ortamında dünyaya sunulması şeklinde de tarif edebiliriz. 

Kişisel blog mu Sosyal Medya mı ?

Zaten sosyal medya kullanıyorum Facebook ile açacağım blog arasında ne gibi fark olacak diye kafanızda soru işaretleri olabilir. Karşılaştığım bir çok blog yazarında ve kendimde gördüğüm en büyük etken “Faydalı” bir şeyler yapabilmekti. Facebook ve diğer sosyal medya kanalları daha çok gündeme ilişkin içeriklerle dolu. Kişisel blogları sosyal medya kanallarından ayıran en büyük özellikte başta da yazdığım gibi bireysel edindiğiniz bilgi ve tecrübeleri arkadaşlarınıza, ziyaretçilerinize fayda sağlamak için yayına almak olacaktır.

Kişisel blog yazmaya başlamanız ile artık bir çok blog takip etmeye de başlayacaksınız demektir. Yaklaşık 5 yıldır öyle böyle çeşitli siteler ve bloglar yönettiğim süreçte birçok blogu takip listeme ekledim ve sürekli takip ediyorum. Sizde zamanla takiplere başlayacaksınızdır. Kişisel blog alanında blog yazmaya başlayacak olanlara öncelikli olarak Usluer ‘i takip listenize almanızda fayda var. Kişisel blog nasıl olur noktasında oldukça başarılı bir site.

Siteyi incelediğinizde sizde kendinize fikir edinecek bir blog yapısı oluşturabilirsiniz. Usluer sitesinde ilgi alanlarını kategorileştirerek paylaşımlar yapmakta ve yaşadığı bilgi becerileri okuyucularına sunmaktadır. Yaşanan bir tecrübe nasıl sunulur için örnek bir içerik verecek olursam; AliExpress üzerinden alışveriş yapmak adlı makaleyi okuyabilirsiniz.

Yazar Hakkında
Toplam 280 yazı
Ertugrul
Ertugrul
Yorumlar (5 yorum)
kaan kavas
kaan kavas Yanıtla
- 11:11

bilgi verdiğiniz için çok teşekkür ederim.:)

    webwebi
    webwebi Yanıtla
    - 23:40

    Rica ederim. İnşAllah faydalı olmuştur. İlginize teşekkürler

asyam danışmanlık
asyam danışmanlık Yanıtla
- 21:15

paylaşım için teşekkür ederiz hocam

Blog Yazarki
Blog Yazarki Yanıtla
- 14:52

TeSekurler . Kisisel BloG Yazari Olarak Yazinizi gercekten Faydali Buldum . Usluer Takip edilMesi gereken Bir Kisisel Blog Zaten.

Powerbank
Powerbank Yanıtla
- 16:45

Kardeşim, blogunda başarılar dilerim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara