Web site hızımı nasıl yükseltirim ?

Sitenizin kullanıcılar tarafından hızlı açılması hem kullanıcılar açısından hem de Google açısından önemlidir. Sitenizin hızını arttırmanız en temel yolları :

1.) Hosting Seçimi

Ücretsiz ve sponsor olarak dağıtılan hostingler, kurumsal olmayan firmalar size her zaman sorun yaratacaktır. Kurumsallaşmış, 7/24 hizmet alacağınız firmaları tercih etmelisiniz.

Neden mi?

Uptime Süresi nedeniyle! Yüksek uptime süresine sahip olan firmalar ile çalışmanız sitenizin hızı ile doğrudan orantılıdır.

2.)Resimleri Optimize Etmek (Küçültmek)

Resimleri Optimize Etmek web site hızı arttırma konusunda karşınıza ilk gelecek ipucudur. Çünkü sitenizde gereğinden büyük boyutlara sahip resimler site hızınızı düşürecektir. Bundan dolayı resimleri optimize etmeniz gerekmektedir. Eğer photoshop bilgisayarınızda yüklü ise File > Save For Web Devices (Dosya- Web İçin Kaydet) kısmını kullanabilirsiniz. Burada resimlerinizi png formatında kayıt ederek görsellikten çok bir şey kaybetmeden boyutlarınızı düşürebilirsiniz.

3.)Kodlama Hatalarını Düzeltmek

Eğer ücretsiz forum sitelerinden aldığınız temaları kullanıyorsanız işi iyi bilmeyen tarafından yazılan kodlar arama motorlarına uyumlu olmadığı gibi sitenizin arka planda doğru çalışmasına da yol açar.

Yazar Hakkında
Toplam 280 yazı
Ertugrul
Ertugrul
Yorumlar (2 yorum)
Altan Ayan
Altan Ayan Cevapla
- 11:31

Elinize sağlık. alternatif olarak incelemenizi önerebilirim;

Performans Testi: http://www.altanayan.com/index.php/performans-testi-araclari/

Kolay gelsin, iyi çalışmalar.

    webwebi
    webwebi Cevapla
    - 11:19

    Merhaba, paylaşımınız için teşekkürler. Yazınızı incelemiş oldum. Özellikle son zamanlarda visual merakım başlamışken oldukça yerinde bir paylaşım oldu 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara