WordPress 4.4 sürümü yayınlandı

Dünyanın en büyük açık kaynak kodlu yazılımlarından biri olan WordPress’in son sürümü olan 4.4 çıkmış oldu. Blog dünyasının hemen hemen yarısı ve Dünya üzerindeki her 4 siteden 1 inin kullanmış olduğu WordPress 4.4 sürümü ile çeşitli yenilikler gelmiş oldu.

Gelen yeni özelliklere göz atacak olursak;

1- WordPress yirmi onaltı teması çıkmış oldu :

Yirmi Onaltı, klasik blog tasarımına modern bir soluk getiriyor. Yirmi Onaltı her cihazda güzel görüntülenecek şekilde yapılandırıldı. Akıcı bir ızgara tasarımı, esnek üst kısım, eğlenceli renk şemaları ve dahası, hepsi içeriğinzi öne çıkarmak için.

2- Responsif görseller :

Bildiğiniz üzere yakın zamanın en önemli site özellikleri arasında Responsive özellikli olmasıdır. Günümüzde cep telefonu – tablet kullanımının da artması ile kulanıcılar tüm platformlardan sitelerde rahat kullanım arayışındalar tabi bu da siteniz için Responsive olma özelliğini en ön seviyede tutuyor. 4.4 sürümü ile WordPress artık farklı boyutlara her zaman oturabilmesi için görsellerin gösterimini daha akılcı bir şekilde ele alıyor. Bu özellikten yararlanmak için temanızda bir değişiklik yapmanıza gerek yok, güncelleme yaptığınız anda bu özellikten yararlanmış olacaksınız.

3- WordPress içeriğinizi gömün :

Artık yazılarını başka sitelere gömebilirsiniz, hatta diğer WordPress sitelerine bile. Bir yazı bağlantısını düzenleyicinin içine atın ve anında bir gömme önizlemesi görüntüleyin. Başlık, özet ve eğer bir tane belirlediyseniz, öne çıkan görsel. Hatta sitenizin ikonunu, yorumlar ve paylaşım için bağlantınız da dahil olmak üzere gömme fonksiyonunu geniş kapsamlı kullanabilirsiniz.

Yazar Hakkında
Toplam 284 yazı
webwebi
webwebi
Webwebi, siz değerli okuyucusuna blog rehberliği yapabilmek adına 1 adım önden araştırıp bu bilgisi size sunan oluşumdur. işte o yüzden, web demeden webwebi (:
Yorumlar (2 yorum)
Salih
Salih Yanıtla
- 18:12

WordPress bence en iyi web yazılımı. Her geçen gün kendini daha da geliştiriyor. bu son.güncelleme de özellikle kullanım kolaylığı artmış durumda ve responsiv konusunda teknik anlamda kendini geliştirmiş duruyor.

    Alp
    Alp Yanıtla
    - 22:42

    Size katılıyorum Salih bey, bence de wp birçok yönüyle web yazılımlarının en iyisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara