Tanıtım Yazısı Popülerliği !

İnternet Dünyasında bir blog (site) sahibi iseniz “para kazanmak” için veya reklam vereceği mecrayı bulmaya çalışan bir reklam verenseniz karşınıza muhakkak çıkmıştır: “Tanıtım Yazısı”

Nedir ve Ne için kullanılır bu Tanıtım Yazısı :

Tanıtım yazısı, kelimelerden de anlaşılacağı üzere sizi tanıtacak olan yazıdır. Yaptığınız işi, yapacağınız bir projeyi veya genel olarak tanıtmak istediğiniz (reklamını yapmak istediğiniz) şey her neyse onu açıkça ifade eden ve okuyuculara bu konuda gerekli tüm bilgileri sağlayıp onda ilgi uyandırıp, detayları öğrenmek isteyeceği bir içeriktir tanıtım yazısı.

Burada ilgi uyandırmak ve detayları merak etmek “Tanıtım Yazısı” için olmazsa olmazlardandır çünkü bir çeşit reklam çalışması olan tanıtım yazısında hem reklam veren hemde yayıncının memnun olması için hedeflenen sonuçlara ulaşmak oldukça önemlidir.

Kimler Tanıtım Yazısı Yazmalı ?

Eğer işinizin bir parçası internete – dijital dünyaya dayanıyorsa bir an önce dijital reklamcılığa soyunmalısınız. Günümüzde her geçen gün internet kullanımı artmaktadır, artık tüketiciler ayakları ile dolaşmak yerine internet sayfalarında dolaşmayı tercih ediyorlar, araştırıyorlar, bilgi sahibi oluyorlar ve ondan sonra satın alma işlemine geçiyorlar. Peki aradıklarında sizi bulabiliyorlar mı ?

Cevabınız hayır ise (işte sizin tanıtım yani tanıtım yazısına ihtiyacınız var), üzülmeyin!  Okumaya devam…

Şu an en popüler reklam ağı olan İnstagram reklamcılığına ve genel olarak sürekli olacak şekilde Google reklamlarına bir an önce başlamalısınız. Bitmedi !

Dijital reklamcılık kanallarından biride blog reklamcılığıdır diyebiliriz. Günümüzde sürekli bloglar açılmakta ve alanında uzman olan kişiler bilgi ve tecrübelerini bloglarından aktarmaktadırlar. Şu an blog reklamcılığında en etkin ve en popüler silah Tanıtım Yazısıdır.

Tanıtım yazısı hakkında bazı PÜF noktalar…

Tanıtım yazısının temelde amacı reklam olsa da içeriği olabildiğince reklamdan uzak tutmalısınız. Sonuçta bu yazıyı sitenizde değil Bloglarda yayınlatacaksınız ve yayınlatacağınız bloğun içeriğine uyumlu olması son derece önemlidir. Siz içerik olarak sizinle alakalı olsada bir konu hakkında bilgi veriyorcasına bir paylaşım yapmalı ve ilgili bir kaç kelimeden sitenize linkleri vermelisiniz.

Yazılarınızın uzunluğu ile yazıdan sitenize gidecek olan link sayısı birbiri ile orantılı olmalıdır. Tavsiyem yaklaşık 200-300 kelimelik bir yazı ve bu yazı içerisinden 3 linkin sitenize gitmesidir. Bu noktada belirtmekte fayda var diye düşünüyorum vereceğiniz 3 linkin de AYNI url (link) olması gerekmez hatta farklı olmalarında fayda vardır. Çünkü 200-300 kelime kurarken aynı siteyi 3 kere vurgulamak DOĞAL bir içerik sayılmaz.

Tanıtım yazısı almadan önce “Tanıtım yazısı alırken nelere dikkat etmeli” adlı yazımı okumanızı tavsiye ederim.

 

Yazar Hakkında
Toplam 284 yazı
webwebi
webwebi
Webwebi, siz değerli okuyucusuna blog rehberliği yapabilmek adına 1 adım önden araştırıp bu bilgisi size sunan oluşumdur. işte o yüzden, web demeden webwebi (:
Yorumlar (2 yorum)
Facebook Beğeni Hilesi
Facebook Beğeni Hilesi Yanıtla
- 21:57

Güzel makaleymiş baya beğendim. Tanıtım yazısı kömür gibidir. Saatlerce ve günlerce yanabilir ama backlink benzin gibidir. Dakikasında yanar ve söner…

AtakanAri.Com
AtakanAri.Com Yanıtla
- 13:46

Facebook durum,fotoğraf,yorum,sayfa durumlarınızı, hızlı ve tamamen güvenli bir şekilde beğendirmek için sitemizi kullabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara