Youtube dan backlink nasıl alınır ?

Seo’nun en büyük basamaklarından biri bildiğiniz üzere backlinktir. Kaliteli sitelerden alacağınız backlinkler sitenizin değerini arttıracak ve seo açısından değerini arttıracaktır. Backlink konusuna daha kapsamlı bilgiyi daha önce yazmış olduğumuz ” A’dan Z’ye “Backlink” ” adlı makalemizi okuyabilirler.

Dünyanın en büyük web video sitesi olan youtube ‘un değerini anlatmaya gerek yoktur diye düşünüyorum. Bu kaliteli siteden çok kolay bir şekilde backlink alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey bir Google hesabına sahip olmanız ve youtube a girip buradan bir kanal oluşturmanız. Kendinize ait bir kanal sayfası oluşturarak bilgilerinizi giriniz ve elbette web sitenizi de giriniz böylece kanalınızın yayınlandığı uzantıdan sitenize link almış olacaksınız.

seo7Almış olduğunuz bu linkler seo açısından olsu Alexa sıralamanız açısından olsun size fayda sağlayacağından emin olabilirisiniz. Youtube ‘un veri nimetlerinden başka neler yaparak faydalanabilirim diye düşünüyorsanız bu sorunun da cevabı oldukça basit.

Youtube kanalınızı etkili kullanarak youtube etkileşiminizi arttırmış olacaksınız ve dolayısıyla sitenize youtube üzerinden organik trafik almış olacaksınız. Youtube’un Google indeksi çok fazladır ve dünyadaki en iyi ilk 5 siteden biri olduğundan dolayı videolarınızın altına sitenizin adresini paylaşmanız sitenizi Google için daha değerli kılacaktır. Böylece hem backlink kazanmış olacaksınız hem de sitenize trafik almış olacaksınız. Google üzerinden yapılan aramalarda sizde fark edersiniz ki bir çok aramada uygun video varsa arama sonuçlarında direkt video / görsel ile alakalı belli başlı bir sonuçlar veriyor böylece aranma hacminize de faydalı olacak bir girişimde bulunmuş olacaksınız.

Sitenize başka kaliteli backlink nasıl alacağınızı düşünüyorsanız işte size bir adres daha: PageRank 6 Siteden Kalıcı Backlink ‘inizi Aldınız Mı ? adlı makalemizdeki adımları takip ederek sitenizi Alexa da yükseltecek ve Google sıralamanıza fayda sağlayacak kaliteli backlink e sahip olmuş olacaksınız.

Sizlerin de böyle bildiği kaliteli backlink platformları varsa yorum olarak paylaşmanızı rica edeceğim. Bol trafikli günleriniz olsun…

Yazar Hakkında
Toplam 256 yazı
webwebi
webwebi
Webwebi, siz değerli okuyucusuna blog rehberliği yapabilmek adına 1 adım önden araştırıp bu bilgisi size sunan oluşumdur. işte o yüzden, web demeden webwebi (:
Yorumlar (2 yorum)
Tekel
Tekel Cevapla
- 00:02

Valla Youtube için gayet güzel taktikler. Fakat google amca manipülasyon sezmesin 🙂

murat
murat Cevapla
- 15:39

bir sorum olacak Youtube da yaptığım iş ile ilgili olmayan farklı bir video paylaşsam mesela Gündemde olan bir olay ile ilgili video.Siteme buradan Link alabilir miyim?Cevabınız için şimdiden teşekkürler..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×

Bir Şeyler Ara