Blog Açmalı mıyım ?

Blog, blog, blog…

Çok sık duyuyoruz değil mi bu kelimeyi ! Peki Blog sahibi misiniz ?

Değil misiniz ? Aaaaaa çok ayıp 😛 (:

Hadi şaka yapmayı bırakayım diyeceğim de eğleniyorum ! Yani işin özü de bu değil mi ? Kendinize blog açmalı mıyım diye eğer soruyorsanız size ilk soracağım soru şu olacaktır; 

Bu işi gerçekten istiyor musunuz ? Karar aşaması !

Yani neden geldi aklınıza blog açmakta bu makalemi okuyor hale geldiniz ? Biliyor musunuz bugün milyonlarca blog var ama bunların kaçı aktif derseniz orada koca bir soru işareti var çünkü bir anlık hevesle açılan bir çok blog çoğu 1-2 yazı sonrası olmak üzere zaman aşımına uğramış boş ve anlamsız internet sayfalarına dönmüş durumda.

Siz bu konuma düşmeyecek kadar hevesli misiniz ? Cevabınız evet ise okumaya devam (:

Blog açmak zaman gerektirir, takip gerektirir, özgünlük ister. Hatta fikir ister, tecrübe ister, sabır ister ! Bana şu an hayırdır kendine rakip gördün bizi de bizi soğutmak adına mı sayıyorsun bunları demiyorsunuzdur inşAllah (:

Biz niye Blog Açamayalım ki demeyin hemen, şunu söyleyeyim, Blog açmak en kolayı !

Yani eğer ben blog açmak istiyorum ama nasıl açacağımı bilmiyorum derseniz o kısmı basit;

[notice]Adım Adım Blog Açma Kılavuzunu Okumak İster Misiniz ?[/notice]

blogAma önemli olan yazarken o yazınıza, zaman ayırmanız – özgün yazmanız – yazı hakkında araştırma yapıp fikirler almanız – yazınıza tecrübe katmanız ve tüm bunları yapabilirseniz sabrınızı ortaya koymanızdır esas olan.

blog-siteleriEğer bu kısım tamam derseniz Blog Açmaya tamamen hazırsınız demektir. Dediğim gibi işin teknik kısmı adımları günümüz teknolojisinde artık çok kolay. Hemen hemen tüm blog yazabileceğiniz platformların Türkçe dil seçenekleri mevcut, özellikle en yaygın kullanılan WordPress ‘in de Türkçe dil seçeneği olduğu gibi sitemizde de WordPress hakkında oldukça fazla bilgi bulabilirsiniz.

 

 

Yazar Hakkında
Toplam 280 yazı
Ertugrul
Ertugrul
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara