Blog yazarlığı ve blog sahibi olmak

Son yıllarda sosyal medya ile birlikte blog yazarlığı da oldukça popüler bir hal alarak internet dünyasında ciddi bir mecra haline geldi. Çeşitli konularda yazılar yayınlayabileceğiniz ve sosyal medya da paylaşımlarınız ile önemli bir okuyucu kitlesine ulaşabilirsiniz.

Ben hiç teknik bilgi bilmiyorum diyebilirsiniz. Ama fark etmez !

İnternette artık popülarite olmuş konuların sistemleri de aynı hızda gelişiyor. Bugün ücretsiz olarak birbirinden çok blogger yani blog yazarlığı yapabileceğiniz siteler mevcut.

Peki yapabilir miyim ?

Elbette. Eğer bilgisayarınız da word kullanıyorsanız bunu da çok rahat başarabilirsiniz.

Pekiii neden blogger olmalıyım veya olmalımıyım diye düşünüyor musunuz?

Bu tamamıyla size kalmış çünkü bu işi yapanların az oranda ticari yapanları olsa da asıl amaç günlük hayatta veya eğitim – iş hayatınızda elde ettiğiniz tecrübeleri PAYLAŞMA amacıyla oluşturacağınız bir sistem bu.

Tamam ben blogger olmalıyım ama nereden başlamalıyım ise soru , size hemen ücretsiz ve kısa bir üyelik bilgileri ile bu hizmeti sunan firmaları açıklayalım :

1) tumblr : www.tumblr.com

Geçtiğimiz aylarda Yahoo tarafından satın alınan ve 120 milyonun üzerinde blog sitesini barındıran, sosyal medya ile entegre çalışan ücretsiz bir blog servisidir. Çeşitli ücretsiz ve ücretli tema seçenekleri de sunarak, blog sitenizi isteğinize göre kişiselleştire bilirsiniz.

2) blogger : www.blogger.com

İnternet’in ilk blog sağlayıcısı olan Blogger, Google hesabınız ile eşleşebilen ücretsiz bir blog servisidir.Ayrıca Google Adsense reklamlarını basit bir şekilde yerleştirerek blogunuzdan para da kazanabilirsiniz.

3) blogcu : www.blogcu.com

Türkiye’nin ilk blog servisidir.Blog sitenizi ücretsiz olarak açabilirsiniz. Üye olduktan birkaç dakika sonra blog sitenizin yayına başlaması için basit adımlardan oluşan sistemi kolayca kullanabilirsiniz.

4) wordpress: www.wordpress.com

Teknik yapınız da iyise wordpress tam size göre. Dünyanın en yaygın kullanılan platformu olan wordpress açık kaynak kodlu bir sistem olup kendinize göre özelleştirme yapabilirsiniz. Bir çok web tasarımcısı yazılımsa kısmı wordpress kullanarak çeşitli temalar oluşturup bu platform üzerinden web tasarım hizmeti vermektedir.

Ama ben teknik olarak zayıfım derseniz wordpress ‘in kendi alt yapısı üzerinden yukarıda yazdığım giğer platformlar gibi üye olarak temanızı seçip bloggerlığa başlayabilirsiniz.

 

Bol şanslar (:

Yazar Hakkında
Toplam 280 yazı
Ertugrul
Ertugrul
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara