internette para tuzağı !

İnternetten para kazanmak yıllardır özellikle de webmasterların gündeminde olmuştur. Hergün yeni bir servis, kazanç yolu veya reklam şirketi internet piyasasına katılıyor. Tam da bu noktadan bahsetmek istiyorum:

KÖTÜ NİYETLİ SİTELERE YEM OLMAYIN !

Nasıl mı ? Esasen oldukça basit bir şekilde bu durumun farkına varabilirsiniz. Yeterki para kazanacağım diye gelişi güzel tüm programlara katılmayın.

1) Size önereceğim en iyi tavsiye bulduğunuz reklam ağını internnette blog sitelerinde araştırın. Sadece sizin keşfetmiş olacağınız bir site olmadığına göre bu platdormu kullanan var mı bu konuda ne yazmış vs araştırmasını yapın derim.

2) Şirketin hakkımızda sayfası var mı bir bakın !

Eğer firma güvenilir ise kendinden bahseder çoğu sitede genel kısa açıklama ve hemen üye olmak gibi butonlar yer almaktadır. Eğer firma kendinden bahsediyorsa iletişim vs bilgiler yer içeriyorsa içiniz biraz daha rahat olsun diyebilirim.

3) Site uzantısına dikkat edin ! .com .com.tr ve .net adresleri popüler adlardır. .org .biz .info .in .tk gibi uzantılar genellikle maliyetleri de ucuz alan adları olduğundan bireysel kişiler tarafından alınmış sahte platformlar olabilir.

Yaptığınız çabaların boşa gitmemesini umar, başarılar dilerim…

"MeT"

Yazar Hakkında
Toplam 280 yazı
Ertugrul
Ertugrul
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara