DMOZ nedir ? Nasıl Kayıt Olunur ?

Merhaba arkadaşlar bu yazımda size Dünyanın en büyük en meşhur dizin sitesi olan DMOZ ‘dan bahsedeceğim. 

[dropcap style=”dark”]E[/dropcap]vet DMOZ aslında bir dizin sitesi ama seçiciliği ve arama motorlarının ona verdiği değer doğrultusunda dizin sektörünün lideri. Uluslararası standartlarda en kapsamlı dizin sitesi olan DMOZ, kayıt aşamaları sırasındaki aşırı seçiciliği ile dikkat çekiyor. Bir çok blogger’ın en büyük hedeflerinden biri de DMOZ a kayıt olmaktır.

Esasen DMOZ a kayıt olma aşamaları zor değil, ama kayıt olma zor ! Yani kayıt içn aşağıdaki adımları uyguladığınız da zaten Türkçe dil desteği kayıt aşamasında mevcut sorun yaşamadan formu doldurabilirsiniz, ama kayıt formunu doldurmak bu iş için yeterli değil önemli olan kabulu. Bence en büyük sorunlardan biri de DMOZ ‘un bu konuda size geri bildirim yapmaması. Yani formu doldurduktan sonra DMOZ size başvurunuzun değerlendirmesini söylemiyor. Siz hala değerlendirmede mi yoksa iptal mi edildi bilmiyorsunuz.

[slogan align=”center”]Nasıl Kayıt Olunur ?[/slogan]

  • www.dmoz.org sayfasına gidiniz.
  • Açılan sayfada alt bölümde dil seçenekleri yazıyor. Türkçe yi seçiniz.
  • Karşınıza gelen ekran aşağıdaki resim gibi olacaktır. Buradan sitenize uygun kategoriyi seçiniz.

dmoz-kategoriler

  • Biz buradan Bilgisayar >> İnternet >> Web >> Web_Günlükleri >> Teknoloji  kategorisini seçtik.
  • Geldiğimiz nokta bu kategoriye dizine eklenmiş sitelerin listesidir. Ekranın bu aşamasında iken sağ üst bölümde “adres öner” diye bir bağlantı göreceksiniz ona tıklayınız.
  • Açılan bir form sayfasın da ilgili yerlere sitenizin adını, site başlığınızı ve site açıklamanızı yazınız. Bu formu doldurma esnasında önemle belirtilen kurallara uyunuz aksi halde kabul edilmeyeceğiniz kesindir.

DMOZ ‘ a kayıt olabilmeniz dileklerimle. iyi bloglar…

 

Yazar Hakkında
Toplam 284 yazı
webwebi
webwebi
Webwebi, siz değerli okuyucusuna blog rehberliği yapabilmek adına 1 adım önden araştırıp bu bilgisi size sunan oluşumdur. işte o yüzden, web demeden webwebi (:
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara