Facebook Döngüsel Bağlantı Reklamları

Merhaba arkadaşlar bu yazımda sizlere Sosyal Medya devinin yeni reklam uygulamasından bahsedeceğim.  Facebook her geçen gün reklam ağını genişletiyor ve bu alanda yeniliklerle reklam veren sayısını da arttırıyor. Son reklam çeşidimiz; Döngüsel Bağlantılı Reklamlar.

Nedir döngüsel bağlantı reklam türü ?

Birden fazla görsel ve bağlantı göstermenize olanak tanıyan bu reklam türünün, standart bağlantı reklamlarından farkı birden fazla görsel veya içerik ekleyerek reklamınızda kendinizden daha fazla bahsetmek.

Facebook tanıtımını yaptığı bu reklam da verdiği istatistiksel bilgilerde oldukça çarpıcı. Facebook’un verilerine göre eski reklamlara göre bu reklam türünü tercih edildiğinde yeni müşteri edinme maliyetlerinde %30-50, tıklama başına ücretlerinde ise %20-30 düşüş görürmüş.

Reklam türünün görseli aşağıdaki şekildedir:

Reklamın artılarına gelecek olursak;

Bağlantı reklamlarına benzer, ancak tek seferde beş adede kadar görsel eklemenize olanak tanır. Bu reklamları kullanarak:

İnternet sitenizin ziyaretçi sayısını daha rahat arttırabilirsiniz. Kendinizi 1 değil 5 görsel de daha etkili anlata bilirsiniz. Böylece tıklanmak için daha fazla sebebiniz olmuş olur.

Dönüşüm oranlarınızı da 5 kata kadar artırabilirsiniz. Her görselin benzersiz bir internet adresi (URL) olduğundan, her görseliniz için farklı sayfalarınıza trafik çekebilirsiniz.

Not: Etkili döngüsel reklam için ne yapılmalı diye bir soru işaretiniz varsa bu konudaki makalemiz için tıklayınız.

 

Yazar Hakkında
Toplam 280 yazı
Ertugrul
Ertugrul
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara