Facebook ‘ta etkili reklam nasıl verilir ?

Bu makalemde facebook reklamlarını etkin kullanmada bir reklam çeşidini nasıl verimli kullanabilirsiniz ondan bahsedeceğim. Facebook ‘un son reklam türlerinden olan “Döngüsel Bağlantılı Reklam” ı etkin kullanma yollarından 2-3 tüyo sizinle paylaşmak isterim. Bu reklam türü şuana kadar ki en uygun fiyatla en çok geri dönüş alan reklam çeşidi olarak belirtilmiş durumda. Bu konuda Facebook’un kendi ifadeleri de mevcut.

Döngüsel Bağlantılı Reklamı Etkin Kullanmak :

Bu reklam türü ile tek bir reklamda daha fazla görsel ve bağlantı oluşturmak mümkün, dolayısıyla işletmenizden bahsetmeniz ve farklı amaçlara ulaşmanız için elinizde bir potansiyel var. Müşterilerin dikkatini çekmek için kullanabileceğiniz belli başlı yöntem ve örneklerden bahsedecek olursa:

Nasıl reklam verilebilir ?

1) Ürüne odaklanabilirsiniz. Diyelim ki ayakkabı firmasısınız ve reklam yayınlayacaksınız. Eski reklamlarda olsa bir görsel koyacaktınız ve linki olacaktı. Şimdi ayakkabı çeşitlerine veya ayakkabının farklı renklerine tek reklamda yer verebilirsiniz böylece kullanıcıya daha fazla ürün seçeneği sunarak tıklanma oranınızı arttırmış olursunuz.

2) Ürününüzün hikayesini anlatın. Aynı timeline gibi sırasıyla fotoğraflara bir ürünün yapımına ve ara geçişlere yer vererek dikkat çekici bir görsel elde etmiş olursunuz bu da potansiyel müşterilerinizin dikkatini çekecektir.

3) Detaylara ağırlık verin. Burada yine ilk örneği vereceğim. Diyelim ilk fotoğrafınız bir ayakkabı fotoğrafı, ilave 4 fotoğrafı da ayakkabıda vurgulamak istediğiniz yerleri yakın mercek (zoom lu) görseller ile yayınlayabilirsiniz. Böylece potansiyel müşterileriniz detayları rahatlıkla görecek ve ilgi oranı artacaktır.

Reklam örnekleri (Türkiye’den):

fb-reklam

Reklamlarınızda yüksek geri dönüşüm almanızı dileriz.

iyi bloglar…

Yazar Hakkında
Toplam 280 yazı
Ertugrul
Ertugrul
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara