Facebook İnternet Sitesine Tıklama Reklamları

Merhaba bloggerlar bu makalemde sizlere Facebook‘ un İnternet Site Tıklama Reklam türünün detaylarından ve en optimize kullanımından bahsedeceğim.

Eğer Facebook‘ a reklam verme amacınız sahip olduğunuz bir siteye trafik (ziyaretçi) almak ise bu reklam türünü kullanmanız sizin için en doğru olanı olacaktır.

İnternet sitesine tıklama reklamını Facebook Sayfanızdan Reklamlar bölümüne girip başlığı seçtiğinizde size internet sitenizin adresi sorulacaktır oraya yazdığınız bağlantı hedef bağlantı olacaktır.

Daha sonra açılan sayfa da sizden Görsel (veya video) girmeniz istenecektir. İnsanlar gördükleri görseller veya video üzerine tıkladıklarında sitenize yönelecektir.

Peki nasıl verimli bir şekilde Facebook İnternet Sitesine Tıklama Reklamları oluşturulur ?

Bu konuda çeşitli alanlarda tavsiyelerim olacaktır. Aşağıdaki tavsiye ve standartlara uydukça reklamlarınızdan daha fazla verim elde edeceksiniz.

Tasarımsal Detaylar :

Facebook’ta reklamlarınız kullanıcıların kullandığı ekran boyutuna göre boyutlandığı için tavsiye edilen görsel boyutu, görselinizin her zaman yüksek kalitede görüntülenmesini sağlar. Tavsiye edilen metin uzunluğu da, küçük ekranlarda reklam metnindeki kaç karakterin görüntülenebileceğini belirtir.

  • Görsel boyutunuz: 1.200 x 628 piksel olmalıdır.
  • Görsel en boy oranı: 1,9:1 şeklindedir.
  • Metin: 90 karakter olmalıdır.
  • Başlık: 25 karakter olmalıdır.
  • Bağlantı açıklaması: 30 karakter olmalıdırç
  • Görseliniz %20’den fazla yazı içeremez. Aksi takdirde zaten reklamınız da onaylanmayacaktır. Görselinizde ne kadar yazı olduğunu  öğrenmek için tıklayınız.

Eylem Çağrısı Kullanımı :

İnsanlara reklamınızı gördüklerinde ne yapmalarını istediğinizi söylemek için bir eylem çağrısı düğmesi ekleyin. Bu düğme de şimdilik seçebileceğiniz ifadeler; Şimdi Alışveriş YapŞimdi Rezervasyon Yap, Daha Fazla Bilgi Al, Kaydolİndir, Daha Fazla İzle, Bizimle İletişime Geç şeklindedir.

Püf Noktası :

Örneğin hedef kitlenizi internet sitenizde satışla alakalı eylemi gerçekleştirmeye teşvik etmek için “Şimdi Alışveriş Yap” gibi bir eylem çağrısı düğmesi kullanabilirsiniz.

Yazar Hakkında
Toplam 284 yazı
webwebi
webwebi
Webwebi, siz değerli okuyucusuna blog rehberliği yapabilmek adına 1 adım önden araştırıp bu bilgisi size sunan oluşumdur. işte o yüzden, web demeden webwebi (:
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara