Güncel Facebook İstatistikleri

Merhabalar, bu makalemde sizlere Facebook’un güncel istatistiğini sunacağım. Facebook bildiğiniz üzere 1 Milyar ‘dan fazla kullanıcısı ile dünyanın en büyük sosyal paylaşım sitesi. Peki Türkiye bu Facebook ‘un neresinde ?
Türkiye Facebook için önemli ülkeler arasında bunun farkındalığını en iyi hizmetlerinde Türkçe dil seçeneğini de diğer diller gibi hızlıca hizmete sunması ile fark edebilirsiniz.
Gelelim Türkiye Facebook İstatistiklerine :

Hangi şehirler facebook kullanıyor ?

Facebook kullanıcıları Türkiye’de nüfus dağılımı ve gelişmiş şehirlerimizle doğru orantıda. İstanbul %30 luk pay ile ilk sırada. Ankara %9 ve İzmir %6 ile İstanbul’u takip eden iller arasında yer almakta.

facebook-sehirler

Yaş ve Cinsiyet :

Facebook’a Türkiye ‘de erkekler hakim desek yanlış olmaz diye düşünüyorum. Türk kullanıcıların %64’ü Erkek iken %36 sı Bayan kullanıcılar. Facebook’u kullanan bireylerin yaş aralığı ise 18-34 yaş grubudur.

facebook-istatistik

İlişki durumu :

Facebook Türkiye kullanıcıların ilişki durumlarına bakacak olursak, %47 Evli, %40 İlişkisi yok, %10 İlişkisi var ve %3 Nişanlı şeklindedir.

facebook-iliski-durumu

Eğitim Düzeyi :

Facebook eğitim durumu açısından verdiği bilgi oldukça başarılı bir ülke olarak gözüküyoruz. %70 lik kesim Üniversite, %27 lik kesim Lise ve %3 lük kesim ise yüksek lisans şeklindedir.

facebook-egitim

 

Bu veriler İnsanların Facebook'a verdiği bilgiler üzerinden hesaplandığından doğruluğu Türk Halkımızın verdiği bilgilerin doğruluğu kadardır (:

Yazar Hakkında
Toplam 284 yazı
webwebi
webwebi
Webwebi, siz değerli okuyucusuna blog rehberliği yapabilmek adına 1 adım önden araştırıp bu bilgisi size sunan oluşumdur. işte o yüzden, web demeden webwebi (:
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara