En Hızlı index alma aracı : Google Webmaster

Merhaba Bloggerlar, bu makalemde size sitenizde paylaştığınız makaleleri en hızlı şekilde nasıl Google’a yani Google arama motoruna ulaştırırsınız ondan bahsedeceğim. Arama motorları bildiğiniz üzere belli zaman aralıklarında sitelere böcek (robot.txt) dosyasını sitelere göndererek siteleri indexlerler. Böylece kullanıcılar birşey aradıklarında index içinden en uygun sonuçlar listelenmeye başlar.

Daha önce ping ile alakalı yazdığım makaleler ile siteleriniz deki yayınlarınızı daha hızlı nasıl indexlete bileceğiniz hakkındaydı. bu yazım da ise bu yolun en hızlısından bahsedeceğim. Yani işi direkt KAYNAĞINDAN yapmak.

Bilmiyorum kullanıyor musunuz Google Webmaster Araçlarını. Burada Google gibi getir özelliği ile sitenizdeki herhangibi bir url yi indexe eklemeniz doğrudan gerçekleşmektedir. Bu özelliği kullanmak için google.com/webmasters bağlantısını kullandığınızda hesabınıza girip sol taraftaki menü den Google Gibi Getir bağlantınızı tıklamanız yeterli olacaktır.

Daha detaylı paylaşım için aşağıdaki video’yu izleye bilirsiniz. iyi bloglar…

Yazar Hakkında
Toplam 274 yazı
webwebi
webwebi
Webwebi, siz değerli okuyucusuna blog rehberliği yapabilmek adına 1 adım önden araştırıp bu bilgisi size sunan oluşumdur. işte o yüzden, web demeden webwebi (:
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara