Google analytics sertifikası soru ve cevapları

Google analytics bildiğiniz üzere Google tarafından web site kullanıcılarına sağlanan bir analiz hizmeti. Bu yazımızda Google Analytics kullanan ve bu alanda hizmet eden bloggerlar için Google’un yakın zamanda başlattığı, Google analytics akademi kursunda karşınıza çıkacak soruları ve bu soruların doğru cevaplarını paylaşacağız.

Google tarafından internet üzerinden sağlanan ücretsiz çevrimiçi kurslar ile Analytics’i öğrenebilirsiniz. Analytics Akademisi, Google’ın ölçüm araçlarını öğrenmenize yardımcı olur ve böylece, akıllı veri toplama ve analiz özellikleriyle sitenizi daha iyi inceleyip sitenizin gelişimine katkı sağlayabilirsiniz.

Yeni Başlayanlar İçin Google Analytics, yeni kullanıcılara nasıl hesap oluşturacaklarını, izleme kodu uygulayacaklarını ve veri filtreleri ayarlayacaklarını gösteriyor. Google Analytics arayüzünde ve raporlarda gezinmeyi, gösterge tabloları ve kısayollar oluşturmayı öğreneceksiniz. Kursta temel Kitle, Edinme ve Davranış raporlarını analiz etmenin yanı sıra, hedef ve kampanya izleme ayarlarını yapma konusuna da değiniliyor.

[notice]Kurs 4 üniteden oluşuyor ve tamamladığınızda aşağıdaki gibi sertifikanız oluyor.[/notice]

 

Ünite 1 ve içeriği:

Google Analytics’e giriş

Ders 1: Neden dijital analiz?

Ders 2: Google Analytics nasıl çalışır?

Ders 3: Google Analytics’i ayarlama

Ders 4: Filtrelerle görünümleri ayarlama

Ünite 1′ e ait google analytics sertifika soru ve cevaplarının bulunduğu video yu izlemek için: Google Analytics Sertifika Sorularının Cevapları adlı bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz. Veya aşağıdaki görseller ile sitemiz üzerinden de takip edebilirsiniz.

Yazar Hakkında
Toplam 234 yazı
webwebi
webwebi
Webwebi, siz değerli okuyucusuna blog rehberliği yapabilmek adına 1 adım önden araştırıp bu bilgisi size sunan oluşumdur. işte o yüzden, web demeden webwebi (:
Yorumlar (2 yorum)
hint filmleri
hint filmleri Cevapla
- 01:01

Faydalı bir paylaşım olmuş, teşekkürler

Barış
Barış Cevapla
- 17:15

bunun değerlendirme 2,3,4 nerde

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara